Powstanie MMO w świecie Horizon? Wiele na to wskazuje

Pojawiają się głosy, że Guerilla może tworzyć sieciową grę w uniwersum Horizon. Sprawdź, co do tej pory wiemy.

fot. Guerilla

Pierwsze informacje na temat trybu sieciowego pojawiły się jeszcze przed premierą Horizon Zero Dawn. W tamtym momencie Guerilla stwierdziła jednak, że lepiej, aby programiści zajęli się innymi elementami rozgrywki. W Horizon Forbidden West także nie będziemy mieć dostępnych opcji społecznościowych. Deweloper chce je zachować na potrzeby przyszłego projektu.

Wiele mówi się o tym, że Guerilla zaczyna tworzyć nową, sieciową grę osadzoną w uniwersum Horizon. Takie przypuszczenia zostały wysnute na podstawie ogłoszenia o pracę, które pojawiło się na stronie producenta. Zgodnie z jego treścią, nowo zatrudnieni pracownicy "będą pracować w zespole złożonym z wielu projektantów skupionych na systemach społecznościowych i zaangażowaniu graczy oraz zapewnią dostarczenie wysokiej jakości funkcji".

Zobacz również:

Drugie ogłoszenie mówi, że poszukiwana jest osoba z "rozległą wiedzą na temat historii i projektowania narracji w grach RPG z otwartym światem, grach online i MMORPG". Taki pracownik miałby się zająć tworzeniem zadań i projektowaniem narracji.

Możemy śmiało przypuszczać, że Guerilla będzie chciała wykorzystać niezwykle popularne uniwersum Horizon, aby stworzyć grę przyciągającą nowych graczy na długi czas. Na oficjalne informacje na ten temat przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać.

Zobacz także: Far Cry 6 - kogut rewolucjonista na nowym zwiastunie