Powstanie film oparty na Wolfenstein

Jest już niemal pewne, że ukaże się film bazujący na popularnej grze komputerowej Wolfenstein. Jak twierdzą pomysłodawcy projektu, prace ruszą zaraz po tym jak skończą się strajki w Hollywood.

Autorem, a zarazem również reżyserem dzieła, jest Roger Avary. Stwierdził on, że zakończył już prace nad scenariuszem do filmu. Do naniesienia pozostały jeszcze tylko drobne poprawki. Niemniej jednak, Avary jest dumny ze swojego dzieła i obiecuje, że prace nad filmem rozpoczną się od razu po zakończeniu strajków.

Autor przyznaje, że fabuła filmu oparta jest w znacznej mierze na Wolfenstein 3D. Będzie to w większości historia o mężczyznach mających wykonać misję specjalną. Wszystko to osadzone w realiach II Wojny Światowej.

Pomimo dużej dozy realizmu, nie zabraknie również elementów horroru. W filmie oprócz żołnierzy niemieckich, przyjdzie nam się zmierzyć z watahą krwiożerczych potworów.

Koncepcja tworzenia takiego filmu wydaje się być niezmiernie ciekawa. Tym bardziej, że Avary ma za sobą udział w pracach nad takimi hitami jak "Silent Hill" czy "Pulp Fiction" (jawnie przyczyniając się do zdobycia Oskara). Czekamy więc z niecierpliwością co z tego wyniknie.