Powstanie gra komputerowa "Włatcy Móch"

Nicolas Games podpisała umowę z twórcami popularnego serialu i filmu rysunkowego "Włatcy Móch". Na mocy dokumentu firma uzyskała wyłączność na tworzenie gier i aplikacji na licencji wymienionej produkcji. W efekcie, już niedługo możemy spodziewać się tytułu z kultowym Czesiem w roli głównej...

Włatcy Móch to serial skierowany przede wszystkim do widzów dorosłych (jest transmitowany dla odbiorców powyżej 16 lat). Bohaterami kreskówki są uczniowie szkoły podstawowej: Czesio, Anusiak, Maślana i Konieczko. Produkcja na pierwszy rzut oka przypomina "South Park", z tym, że akcja i żarty odnoszą się bezpośrednio do polskiej rzeczywistości.

Umowa pomiędzy Nicolas Games a twórcami Włatców Móch została zawarta na 3 lata, z możliwością jej przedłużenia. Licencja obejmuje prawa do tworzenia i dystrybuowania na terenie całego świata przez Nicolas Games wszelkich produkcji elektronicznych z udziałem znanych postaci z uniwersum Włatców Móch. Firma zapewniła, że na jej mocy powstanie seria gier i programów edukacyjnych (programów edukacyjnych?! - autor), m.in. na platformę PC.

Tomasz Majka, Prezes Zarządu Nicolas Games Sam, stwierdził, że "to znaczący krok w rozwoju firmy". Dodał również, że "jest kolejna, po licencji na wykorzystanie wizerunku Misia Uszatka, tak ciekawa umowa Nicolas Games podpisana w ostatnim czasie".

Cóż, trzeba przyznać, że pomysł na gry i inne aplikacje związane z serialem może być trafiony. W przyszłym roku do polskich kin wejdzie film Włatcy móch (reżyseria i scenariusz Bartosz Kędzierski), który na pewno pozytywnie wpłynąłby na popularność podobnych programów. Póki co jednak czekamy na pierwsze zapowiedzi.