Powstanie smartfon z dwoma systemami: Windows 10 Mobile i Androidem

Na rynek trafi smartfon pozwalający na wybranie systemu, pod kontrolą którego będzie aktualnie pracował. Do wyboru są dwie opcje: Windows 10 Mobile i Android.


Smartfon Dual-OS

Obecnie dominująca platforma mobilna to Android, dla którego jedynym poważnym konkurentem jest iOS. Chińska firma Coship (partner OEM Microsoftu) postanowiła przełamać tę rynkową nudę interesującym projektem, który zakłada stworzenie smartfona z dwoma OS-ami "na pokładzie".

Windows 10 Mobile i Android

Nowy smartfon pozwoli użytkownikowi na wybranie, który system ma się uruchomić. Do jego dyspozycji oddany zostanie Windows 10 Mobile i Android.

Dla kogo skierowany jest nowy projekt?

Dzięki podwójnemu systemowi osoby wierne Microsoftu otrzymają możliwość korzystania z preferowanej platformy (i bycia na bieżąco z wprowadzanymi do niej zmianami) i jednocześnie w razie konieczności przełamania jej ograniczeń poprzez sięgnięcie do Androida np. w poszukiwaniu aplikacji, która nie jest dostępna w wersji "okienkowej".

Kiedy premiera?

Niestety dokładnego terminu premiery urządzenia nie poznaliśmy. Prowadzone już nad nim prace pozwalają jednak mieć nadzieję, że ujrzymy go jeszcze w 2017 roku.