Powstanie telefonia komórkowa o. Rydzyka?

Zdaniem Romana Karkosika, znanego biznesmena, jest miejsce w Polsce przynajmniej dla jeszcze jednej telefonii komórkowej.

Roman Karkosik chce stworzyć telefonię komórkową adresowaną do słuchaczy Radia Maryja. Rolę kluczową w całym przedsięwzięciu ma odegrać o. Tadeusz Rydzyk. W 2007 r. Roman Karkosik próbował stworzyć samodzielnie telefonię komórkową działającą pod marką Extreme. Finansować jej powstanie miał - należący do niego - fundusz Midas.

Jak donosi "Parkiet" Roman Karkosik ma się zająć organizacją całego przedsięwzięcia związanego z uruchomieniem telefonii komórkowej dla słuchaczy Radia Maryja. Do klientów ma zaś dotrzeć sam o. Tadeusz Rydzyk. Zdaniem dziennikarzy serwisu, panowie ci współpracować będą, aby pozycja nowej telefonii komórkowej była jak najlepsza już w momencie wejścia na rynek.

Całość inwestycji finansować ma firma CenterNet. Jest to spółka kontrolowana przez Romana Karkosika. Pomimo, iż do rozpoczęcia działania spółki pozostało jeszcze dużo czasu, biznesmen jest bardzo dobrej myśli. Jego zdaniem podobne modele biznesowe sprawdziły się już na zachodzie, więc sprawdzą się również w Polsce.

Jak wynika z niektórych sondaży, słuchacze Radia Maryja to grupa od jednego do czterech milionów osób. W większości nie posiadaja telefonów komórkowych. Stanowią więc idealną grupę docelową dla nowej spółki.

Zobacz także:

Katolicki operator GSM - start we wrześniu?

Prałat Mobile - piekielnie dobra oferta prosto od... księdza

Prałat Mobile, czyli telefonia ks. Jankowskiego