Poza standardem

Panel ciekłokrystaliczny Samsung 520 TFT o przekątnej ekranu 15 cali może pracować w rozdzielczości do 1024 x 768 pikseli przy częstotliwości odświeżania 75 Hz.

Panel ciekłokrystaliczny Samsung 520 TFT o przekątnej ekranu 15 cali może pracować w rozdzielczości do 1024 x 768 pikseli przy częstotliwości odświeżania 75 Hz.

Monitor należy do modnej obecnie klasy urządzeń multimedialnych, o czym świadczą nie tylko wbudowane w podstawę głośniki, ale także wewnętrzny mikrofon, gniazdo do podłączenia słuchawek oraz przyciski regulujące dźwięk. Samsung 520 TFT wyłamuje się z przyjętej konwencji kolorystycznej - jego obudowa jest prawie czarna.

Poza standardem
Ustawianie parametrów pracy odbywa się podobnie jak w monitorach CRT firmy Samsung - do dyspozycji mamy 4 przyciski, za pomocą których poruszamy się po menu ekranowym. Oprócz jasności i kontrastu możemy także zmienić położenie obrazu, wybrać temperaturę bieli, skalibrować ustawienia kolorów. Możliwe jest również powiększenie i pomniejszenie obrazu na ekranie i regulacja dźwięku pokrętłem umieszczonym poniżej ekranu.

Samsung 520 TFT oferuje dobrą jakość tekstu, trochę gorzej jest z grafiką. Podczas pracy w różnych rozdzielczościach nie obserwujemy charakterystycznego dla paneli LCD efektu - "połamanych liter" i zniekształconej grafiki, jednak obraz jest nieostry.

Jakość tekstu i grafiki generowana przez panel Samsung 520TFT jest wystarczająca do pracy z typowymi aplikacjami biurowymi i programami multimedialnymi. Jeżeli jednak chcemy korzystać z zaawansowanych programów graficznych czy CAD, problemy z ostrością obrazu mogą nabrać większego znaczenia. Do wad tego urządzenia można także zaliczyć nierównomierne rozłożenie jasności na matrycy, czego efektem są jaśniejsze i ciemniejsze obszary na ekranie monitora. Szkoda również, że monitor nie wykorzystuje standardu USB.