Pożar w centrum miasta!

Niebawem do polskich sklepów trafi dynamiczny RTS pt. "Ognisty Podmuch: Fire Captain", w którym gracze będą mogli wcielić się w dowódcę jednostki strażackiej.

Screenshot z gry Fire Captain

Screenshot z gry Fire Captain

Obecnie prowadzone są prace nad lokalizacją gry, będącej udanym połączeniem strategii i symulacji, która realistycznie oddaje trudy pracy strażaków i ratowników w ekstremalnych warunkach akcji bojowej.

Zawarte w grze misje oraz szczegóły działania jednostek opracowane zostały przy współpracy ze strażakami i wzorowane są na prawdziwych wydarzeniach. Katastrofy kolejowe, awarie w kompleksach wojskowych i chemicznych, pożar na stadionie czy w centrum miasta, to tylko niektóre z sytuacji, kiedy konieczna staje się interwencja oddziału gracza.

Realizm gry podkreślają dodatkowo: wiernie odwzorowana symulacja rozprzestrzeniania się ognia i dymu, zjawiska takie jak ognisty podmuch, samozapłony, gromadzenie się i eksplozje toksycznych gazów. Pożary tak jak w rzeczywistości dzielone są na kilka kategorii, a dla gaszenia każdej z nich dostępnych jest kilkanaście jednostek o zróżnicowanych funkcjach i metodach działania. Po raz pierwszy w grach tego typu dostępny jest tryb multiplayer, dzięki któremu walka z ogniem może stać się pracą zespołową kilku jednostek ratunkowo-gaśniczych.

Więcej informacji już wkrótce na stronie polskiego wydawcy - firmy Techland.

Aktualizacja: 24 lutego 2005 11:46

Data premiery i cena gry Fire Captain ustalone!

Screenshot z gry Fire Captain

Screenshot z gry Fire Captain

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Techland wydawca gry "Ognisty Podmuch: Fire Captain" na rynku polskim poinformowała o dacie wydania i cenie gry. Gra trafi do sklepów już 16.03.2005 w cenie 59,90zł. W chwili obecnej prace nad profesjonalną lokalizacją produktu są już na ukończeniu.

Zapraszamy również do obejrzenia oficjalnej zapowiedzi filmowej gry, którą można pobrać z naszego serwera FTP. Plik do pobrania:

Ognisty Podmuch: Fire Captain Trailer


Zobacz również