Pożegnaj się z TP

W przyszłym roku nastąpi formalne przejęcie firmy Centertel przez Telekomunikację Polską, zaś nasz narodowy operator telekomunikacyjny powoli zacznie wykorzystywać markę Orange do sprzedawania usług oferowanych do tej pory pod marką TP - informuje dzisiejszy "Puls Biznesu".

Według informacji "PB", Centertela czekają w związku z tym najpoważniejsze zmiany w 15-letniej historii firmy (przykładem może być fakt, iż już od tego roku kluczowe dla firmy decyzje zacznie podejmować zarząd TP).

Gazeta informuje również, iż od 2008 r. Telekomunikacja Polska zacznie wykorzystywać markę Orange do sprzedaży usług telefonii stacjonarnej oraz dostępu do Internetu.

Plany te - zarówno jeśli chodzi o wchłonięcie Centertela, jak i szersze wykorzystanie marki Orange - są elementem szerszej strategii, opracowanej przez France Telecom. Jej celem jest obniżenie kosztów działalności telekomunikacyjnego giganta.

Aktualizacja: 15 marca 2007 14:15

Telekomunikacja Polska zdementowała dziś informację, jakoby planowane było wchłonięcie firmy Centertel przez TP. "Telekomunikacja Polska oświadcza, że nie jest prawdą, iż PTK Centertel zostanie 'wchłonięty' przez Telekomunikację Polską, jak sugeruje 'Puls Biznesu'" - czytamy w oświadczeniu spółki. Przedstawiciele Telekomunikacji zaprzeczyli też, jakoby operator zamierzał zrezygnować z marki TP na rzecz Orange.