Pożegnanie z Comdeksem?

Pogłoski o pogłębiających się problemach finansowych Key3Media Group, organizatora popularnych imprez branżowych, nie były bezpodstawne. Spółka złożyła do sądu wniosek o ochronę przed wierzycielami.

Po zakończeniu listopadowych targów Comdex pojawiły się spekulacje, że ich następna edycja może się nie odbyć. Długi organizatora - Key3Media Group - przekroczyły bowiem 372 mln USD. Wraz ze złożonym wczoraj wnioskiem upadłościowym spółka przedstawiła plan restrukturyzacji, którego priorytetem jest zredukowanie zadłużenia do poziomu 50 mln USD. Na potrzeby jego realizacji Key3Media Group pozyskała już część środków (30 mln USD) od jednego z prywatnych amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Kierownictwo Key3Media twierdzi, że obecna sytuacja spółki wynika z zauważalnego zmniejszenia zainteresowania firm imprezami wystawienniczymi, na co ma wpływ spowolnienie gospodarcze. Key3Media szczególnie dotkliwie odczuła także kryzys po wrześniowych zamachach w USA w 2001 r.

Zarząd spółki poinformował jednak, że wszystkie zaplanowane na 2003 r. imprezy odbędą się w wyznaczonych terminach, włączając w to Comdex Fall 2003, JavaOne i inne. Comdex, obok hanowerskich targów CeBIT, to najbardziej znana na świecie impreza targowa branży IT.


Zobacz również