Pożegnanie z Maya Fusion

Wkrótce po wydaniu wersji 3.0 aplikacji Maya Fusion, firma Alias|Wavefront ogłosiła zaprzestanie rozwoju i produkcji programu w jego obecnej formie.

Firma Alias|Wavefront po wydaniu wersji 3.0 przeznaczyła na straty aplikację Maya Fusion w jej obecnej postaci, przyjmując w zamian strategię 'Open Compositing' polegającą na poprawie integracji programu z wieloma różnorodnymi narzędziami kompozycyjnymi. Wydaje się, że powodami tej decyzji mogły być dwie podstawowe sprawy: po pierwsze Maya Fusion od pewnego czasu odbierana była jako ubogi krewny narzędzi takich jak Avid|DS [wcześniej pod nazwą Softimage|DS] czy Digital Fusion firmy Eyeon Software. Oprócz tego Maya Fusion 'przeszkadzała' w integracji z innymi narzędziami kompozycyjnymi, bowiem właśnie z powodu Fusion firma Alias|Wavefront postrzegana była raczej nie jako partner, ale konkurent twórców narzędzi do komponowania cyfrowego wideo, którzy nie byli skłonni do integracji swoich produktów z Maya Fusion.

'Nasi klienci korzystają z różnorodnych narzędzi post-produkcyjnych i kompozycyjnych, tak więc istotna stała się nasza koncentracja na integracji z nimi naszego produktu...Jesteśmy teraz otwarci na zawieranie korzystnych dla obu stron porozumień z większą ilością partnerów, z których część traktowaliśmy do tej pory jak konkurentów', oświadczył Richard Love, menadżer marketingu w Alias|Wavefront. Podsumowując wydaje się, że Alias musi teraz rozważyć sukces rynkowy Maya Fusion i nadzieję na dodatkowy sukces mający być konsekwencją rezygnacji z Fusion i integracji Mayi z innymi narzędziami. Firma obiecała, że serwis techniczny dla posiadaczy Maya Fusion będzie działał bez zmian.

www.aliaswavefront.com


Zobacz również