Pozew zbiorowy przeciwko Eller Service s.c - właścicielowi pobieraczek.pl

Czujesz się oszukany przez serwis Pobieraczek.pl? Od ok. 2 tygodni trwa "nabór" chętnych do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko firmie Eller Service s.c.


Pobieraczek.pl - jak to się zaczęło...

Pobieraczek.pl zachęcał (i zachęca) do darmowego pobierania plików.

10 DNI POBIERANIA ZA DARMO !

Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania.

Ogromne zasoby filmów, gier, programów, muzyki oraz treści erotycznych czekają na Ciebie!

- taki napis witał w okresie rozwoju "pobieraczkowej afery" internautów po wejściu na stronę serwisu.

Oczywiście skuszeni tak korzystną ofertą internauci chętnie rejestrowali się w serwisie. Jakież jednak było ich ogromne zdziwienie, gdy po jakimś czasie otrzymywali pisma od właściciela Pobieraczka - firmy Eller Service s.c. - wzywające do zapłacenia abonamentu za korzystanie z usługi.

Okazało się bowiem, że akceptacja regulaminu serwisu była przez firmę interpretowana jako równoznaczna z zamówieniem płatnej usługi.

Oczywiście wiele osób, które skorzystały z oferty serwisu, poczuło się oszukanych twierdząc, że celowo zostały wprowadzone w błąd. Pierwsze pełne oburzenia wpisy na ten temat pojawiły się w kwietniu 2009 roku na Forum IDG, natomiast skargi na działania Eller Service trafiły nawet do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nałożył na firmę karę pieniężną oraz nakazał wprowadzenie zmian do systemu działania okresu testowego.

Firma Eller Service odwołała się jednak od decyzji UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Formalna organizacja pozwu zbiorowego rozpoczęta

Niektórzy internauci, którzy uważają się za pokrzywdzonych przez właściciela Pobieraczka postanowili jednak dalej walczyć na drodze sądowej. W związku z tym założyli portal pozywamy-zbiorowo.pl rozpoczynając organizację pozwu zbiorowego. Hubert Osiński, redaktor naczelny pozywamy-zbiorowo.pl i organizator (a także poszkodowany przez Pobieraczka) pozwu podkreśla, że aby do niego doszło, musi się zorganizować grupa składająca się minimum ze 100 osób.

Pamiętaj!

Jeśli nie dołączysz do grupy a ew. my wygramy to "Ty" wciąż masz zobowiązanie względem pobieraczka, to zobowiązanie nie zostanie anulowane z tyt. wygranej sprawy w której Ty nie wziąłeś udziału.

Tak samo jest z karą UOKiK-u. Bez względu czy Eller Service ją zapłaci czy nie to nie ma dla Ciebie znaczenia! ale może mieć!

Może mieć wtedy kiedy dołączysz do grupy, kiedy Urząd nakłada karę na firmę przeciwko której będziemy walczyć w sądzie to wtedy nasze szanse na wygraną rosną wielokrotnie!

Więc przemyśl, widzowie nie dzierżą pucharu!

Grupa min. 100 osób MUSI być zamknięta do 30 Listopada 2011.

Co w praktyce oznacza, że setna osoba musi dokonać wpłaty/przelewu ok. 20 Listopada 2011.

Oglądasz się na innych? Inni oglądają się na Ciebie - czy wyjdzie coś z tego?

Wiele osób podnosi wielkie larum, żale, płacze, strach czym przy tym są poniższe kwoty?

Czy lepiej podarować spokojną przyszłość i wpłacone kwoty Eller Service ??

Od ok. 2 tygodni trwa formalny "nabór" uczestników, którzy chcąc przystąpić do pozwu zbiorowego muszą przesłać pocztą na adres portalu poprawnie i czytelnie wypełnione dokumenty. Dodatkowym elementem niezbędnym do uczestnictwa w pozwie jest także poniesienie przez pokrzywdzonych przez Pobieraczka pewnych kosztów, które zawierają:

1. Koszt zastępstwa sądowego (Prawnik)

2. Koszt 2% wpisu sądowego

3. Koszt potencjalnego odwołania od decyzji sądu, stwierdzającej że wnoszona sprawa nie może być rozpatrywana w trybie pozwu zbiorowego.

Na wstępie, chcę zaznaczyć że niestety ale są koszty uczestnictwa w grupie.

Wydaje mi się jednak, że warto spróbować dać zasłużoną nauczkę, dla zasady - bo nawet te koszty związane ze sprawą (o których poniżej) nie są porażające.

Nie może być tak, że sprzedaje nam się coś a “My" nawet nie wiemy że coś kupiliśmy/kupujemy.

Z braku innych skutecznych metod, bądź wyczerpania istniejących to nowa metoda na “pozyskiwanie klientów" stosowana już nie tylko przez przedmiotową Eller Service ale przez coraz szersze grono firm, w tym tych znanych.

Poszkodowani zostali podzieleni na kilka grup, za udział w których w zależności od roszczeń (udział trzeba zdeklarować wyłącznie w jednej) będą musieli zapłacić 32,40 zł lub (maksymalnie) 32,40 zł i 2 USD.

Hubert Osiński zwraca również uwagę na fakt, że samo wniesienie pozwu zbiorowego nie gwarantuje wygranej.

Wynik może być różny, w tym również i przegrana. Oczywiście, gdybyśmy nie wierzyli w pewne przesłanki nie organizowałbym pozwu zbiorowego przeciwko Eller Service.

Nie mniej dla jasności, muszę to zaznaczyć.

W przypadku przegranej koszty wpisu sądowego i związane z obsługą prawną nie będą zwrócone!

Ponadto przegrana rodzić może konieczność zwrócenia pewnych kosztów poniesionych przez przeciwnika (w tym zwłaszcza określonych przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości kosztów ustanowienia przez niego swojego adwokata) - których potencjalną wysokość mogę oszacować dopiero to ustaleniu, ile osób bierze udział w pozwie.

Każdy z was dobrowolnie podejmuję decyzję.

Wnoszących pozew ma reprezentować adwokat Tomasz Lustyk.

Jednocześnie, deklaruję za adwokatem Tomaszem Lustykiem, który będzie reprezentował nasze interesy/grupę w procesie przeciwko Eller Service s.c. że jeśli kwota wynagrodzenia dla prawnika w przypadku wygranej sprawy zasądzona i ściągnięta od Eller Service przekroczy 10 000,00 zł wtedy 25% nadwyżki zostanie przekazane Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeżeli jesteś zainteresowany możliwością utarcia nosa właścicielowi Pobieraczka zajrzyj na stronę www.pozywamy-zbiorowo.pl. Po zarejestrowaniu znajdziesz tam więcej szczegółów dotyczących sprawy oraz pobierzesz odpowiednio przygotowane dokumenty.