Poznaj flagowy smartfon LG, czyli dwurdzeniowy LU6200 z LTE

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowego flagowego smartfona firmy LG - modelu LU6200. Urządzenie wyposażone zostało m.in. w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i wsparcie dla technologii LTE. Ponadto oferuje wyświetlacz cechujący się bardzo wysoką rozdzielczością, bijąc pod tym względem zdecydowanie konkurencyjnego Samsunga Galaxy S II.

LU6200 to bardzo szybki smartfon, który korzysta z dwurdzeniowego procesora Qualcomm pracującego z częstotliwością 1,5 GHz (identycznym procesorem może się pochwalić zaprezentowany dwa dni temu HTC Sensation XE) oraz układu graficznego Adreno 220. Ponadto jest bardzo szybki jeżeli chodzi o transmisję danych, gdyż wspiera technologię LTE (do 75 Mb/s).

Urządzenie przykuwa wzrok również ze względu na zastosowany wyświetlacz wykonany w technologii AH-IPS. Na ekranie o przekątnej 4,5 cala "upakowano" bowiem ogromną ilość pikseli pozwalającą na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 720p.

Daje nam to dużą gęstość wynoszącą 329 ppi (piksel na cal), czyli znacznie większą niż u konkurencyjnego Samsunga Galaxy S II, którego wynik to zaledwie 217 ppi. Oczywiście nie sposób nie odnieść się tutaj do iPhone’a 4, którego ekran również oferuje mniejszą gęstość, ale zaledwie o 3 ppi. W przypadku produktu Apple może się to jednak zmienić już w przyszłym miesiącu.

Smartfon LG to jednak nie tylko wydajność oraz bardzo dobry wyświetlacz. Poza bezprzewodowymi technologiami Bluetooth 3.0 i 802.11 b/g/n WiFi (oferuje ona wsparcie dla WiFi Direct i DLNA) pozwala bowiem na skorzystanie z takich przydatnych dodatków jak obsługa technologii bezprzewodowej wymiany danych Near Field Communication (NFC) i moduł pozwalający na skorzystanie z sygnału naziemnej telewizji cyfrowej nadawanego w standardzie Digital Multimedia Broadcasting (DMB).

Oczywiście jak przystało na nowoczesny smartfon, produkt LG pozwala na rejestrowanie sekwencji wideo w rozdzielczości Full HD oraz wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 milionów pikseli, doświetlanych w słabych warunkach oświetleniowych przez diodę LED. Z przodu obudowy nie zabrakło również 1,3-megapikselowej kamerki niezbędnej do przeprowadzania wideorozmów.

Warto też dodać, że LG LU6200 mierzy 132,9 x 67,9 x 10,5 mm, warzy 123 gramy, korzysta z 1 GB pamięci RAM i przechowuje dane na wewnętrznej pamięci flash o pojemności 4 GB. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 1830 mAh.

Smartfon powinien się pojawić na rynku koreańskim pod koniec tego roku.