Poznaj listę startowych tytułów na konsolę Sony PlayStation Vita

Za kilka miesięcy na rynek europejski trafi nowa przenośna konsola Sony PSP Vita. Wiadomo już jakie startowe tytuły będą jej towarzyszyły.

Sony PSP Vita to przenośna konsola do gier, która zaprezentowana została oficjalnie pod koniec stycznia tego roku. Urządzenie, które powalczyć ma o graczy z przenośną konsolą Nintendo 3DS, wyposażone zostało m.in. w czterordzeniowy procesor ARM, 5-calowy dotykowy ekran OLED, akcelerometr, dwa touchpady, dwa aparaty cyfrowe oraz łączność Wi-Fi i 3G.

Urządzenie w pierwszej kolejności trafi na rynek japoński (17 grudnia), natomiast w Europie zagości 22 lutego 2012 roku. Na europejskim PlayStation.Blog pojawił się właśnie wpis, z którego wynika, że zapewni ono swoim przyszłym użytkownikom dostęp do szerokiego zbioru gier.

Jego europejskiej premierze będzie bowiem towarzyszył zestaw następujących 12 tytułów powstających w studiach kontrolowanych przez Sony:

- Uncharted: Golden Abyss

- WipEout 2048

- Reality Fighters

- Little Deviants

- ModNation Racers: Road Trip

- Everybody’s Golf

- Escape Plan

- Gravity Rush

- Hustle Kings

- MotorStorm RC

- Top Darts

- Super StarDust Delta

Japoński producent przedstawił także bardzo obszerną listę gier (jest ich około 40), które w dniu premiery konsoli lub nieco późniejszym terminie udostępnią także inni wydawcy tacy jak np. Namco Bandai, czy Codemasters.

Co więcej, zaprezentował również film przedstawiający sześć gier pozwalających na skorzystanie z możliwosci jakie oferuje tak zwana "rzeczywistość rozszerzona" (Augmented Reality):

Trzy z nich będzie można pobrać za darmo z PlayStation Store.