Poznaj najbardziej brutalne gry ubiegłego roku

Dziennikarze PC World postanowili sporządzić dosyć nietypowe zestawienie gier. Wybrali oni dziewięć tytułów, które ich zdaniem zasłużyły na miano najbardziej brutalnych (lub najbardziej obraźliwych) produkcji 2007 roku.

Pierwsze miejsce niespodziewanie przypadło grze internetowej So you think you can drive, Mel?. W skrócie chodzi w niej o to, by jadąc samochodem po pijanemu zebrać jak największą ilość butelek alkoholu. Gra sama w sobie może nie jest brutalna, jednak z pewnością łamie pewne konwenanse.

Poznaj najbardziej brutalne gry ubiegłego roku

Drugie miejsce zajął Manhunt 2, wydawałoby się, że murowany kandydat do zwycięstwa. Widać jazda samochodem po pijanemu pokonała bezkonkurencyjne do tej pory duszenie torbą foliową.

Zobacz również:

  • Gry, w których czeka was brutalna śmierć

Miejsce trzecie to niezastąpiona V-Tech Rampage. Słyszeliście zapewne o masakrach uczniów w szkołach w Stanach Zjednoczonych. Jeśli natomiast sami takowej chcecie dokonać, ten tytuł jest absolutnie dla Was.

Zaraz za podium wylądowała gra Kane & Lynch:Dead Men. Tego tytułu nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Na liście najbardziej brutalnych gier znalazła się z powodu dużej ilości krwi i przemocy.

Pewnym zaskoczeniem jest umieszczenie w zestawieniu gry Mario Party 8. Da się to jednak rozsądnie wytłumaczyć. W grze tej znajduje się słowo, które według niektórych obraża osoby niepełnoprawne.

Miejsce szóste okupuje niezastąpiona produkcja Insomniac Games, czyli Resistance: Fall of Man. Po pierwsze, gra jest brutalna, ale to nie wyróżnia jej spośród tytułów dostępnych na rynku. Po drugie jednak, twórcy umieścili jedną bardzo krwawą scenę walki w... katedrze miejskiej w Manchesterze. Spotkało to się z bardzo zaciekłym sprzeciwem Kościoła anglikańskiego.

Miejsce siódme to kolejna niespodzianka. Scrabble DS obraziły część ludzi tym, że jednym ze słów możliwych do ułożenia w grze jest słowo "lesbo". To ponoć obraża część żeńskich przedstawicieli mniejszości seksualnych.

Miejsce ósme przypadło grze The Darkness. Wystarczającą motywacją do umieszczenia tej gry na liście jest fakt, że została ona zakazana w Singapurze. Nawet w Niemczech zastanawiano się nad dopuszczeniem jej do sprzedaży. Imponujące...

Ostatnie miejsce w rankingu przypadło Lair. Ta gra jest bardziej przerażająca niż brutalna. I to bynajmniej nie przez fabułę a przez opcje sterowania. Latanie smokiem na padzie PlayStation 3 okazuje się ekstremalnie trudne i... Z tego powodu koszmarne.