Poznaj szczegóły projektu Soldier of Fortune: Payback

Ujawnione zostały pierwsze szczegółowe informacje o kolejnej grze z serii Soldier of Fortune. Znana jest już także data jej wydania. Część nazwana Payback ma pojawić się już w listopadzie tego roku!

Gra wydawana przez Activision okryta była tajemnicą. Do tej pory jedynymi pewnymi informacjami były te, że zmienił się producent tytułu. Zamiast Raven Software grę tworzy europejskie studio Cauldron. Wiadome też było, że gra ukaże się na PC, Xboxa 360 i PlayStation 3. Dopiero teraz światło dzienne ujrzały screeny i informacje o fabule Soldier of Fortune: Payback.

Jako Thomas Mason gracz wcieli się w postać wolnego strzelca pracującego dla organizacji The Shop. Akcja osadzona zostanie w najniebezpieczniejszych zakątkach Bliskiego Wschodu, Afryki i Wschodniej Europy. Głównymi zadaniami gracza, jak to już bywa w wypadku shooterów, będzie wyeliminowanie wrogów. Oprócz tego znajdą się też misje polegające na uratowaniu VIPa czy zastawieniu zasadzki.

Najważniejszą zmianą w Soldier of Fortune: Payback ma być nowoczesny system obrażeń. Trafieni przeciwnicy będą zachowywać się różnie, w zależności od miejsca w które dostał się pocisk.

W celu szybkiej eliminacji wroga gracz będzie miał do dyspozycji ponad trzydzieści różnego rodzaju broni lekkiej, ciężkiej i "prototypowej".

W Soldier of Fortune: Payback znajdzie się również tryb multiplayer. Wraz z nim pojawią się specjalne mapy i znane wszystkim fanom wieloosobowej rozgrywki tryby gry. Wśród nich, między innymi "deathmatch", "elimination" oraz "capture the flag".

Na koniec najważniejsza informacja. Otóż premiera Payback przewidziana jest już na 13 listopada tego roku. Nie znany jest jeszcze niestety termin ukazania się gry w Polsce.