Poznaj wytrzymały smartfon Motorola Spyder z ekranem qHD Super AMOLED

W sieci pojawiły się informacje na temat nowego flagowego smartfona Motoroli. Urządzenie o nazwie Spyder wyposażone zostało między innymi w wyświetlacz qHD Super AMOLED. Cechuje się też bardzo wytrzymałą konstrukcją.


Super wyświetlacz i duża wytrzymałość

Smartfon Motorola Spyder (prawdopodobne nazwy urządzenia to również Droid RAZR lub Droid HD) wyposażony został w 4,3-calowy wyświetlacz qHD Super AMOLED, który potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli i zabezpieczony został bardzo wytrzymałym szkłem Gorilla Glass. Co więcej, również obudowa urządzenia cechuje się dużą odpornością, gdyż wykonana została przy wykorzystaniu pięciokrotnie wytrzymalszych od stali włókien Kevlar.

Szybkość i zaawansowane możliwości fotograficzne

Nowy flagowy smartfon Motoroli jest również bardzo szybki. Wyposażony został bowiem w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz oraz możliwość skorzystania z łączności 4G LTE.

Na jego "pokładzie" znalazł się też aparat cyfrowy pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 milionów pikseli i nagrywanie filmów 1080p (o ich jakość dodatkowo dba stabilizacja obrazu). Co interesujące, znajdująca się z przodu obudowy kamera przeznaczona do prowadzenia wideorozmów również potrafi "przechwytywać" obraz HD (z pewnością jednak nie w pełnej rozdzielczości Full HD).

Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji 1 GB pamięci RAM oraz tzw. webtop, czyli aplikację sieciową używaną w połączeniu z opcjonalną stacją dokującą.

Spyder będzie pracował pod kontrolą Androida (jego wersja nie jest znana). Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy pojawi się w sprzedaży ani jaka będzie jego cena.