Poznajcie Redmi 9a - MIUI 12 oraz 10W ładowanie na pokładzie

Xiaomi szykuje kolejnego taniego smartfona. Redmi 9a będzie zauważalnie tańszy od zaprezentowanego ostatnio Redmi 9.

Po premierze Redmi 9 narzekałeś, że budżetowy smartfon od Xiaomi stał się droższy o 10 dolarów pomimo wielu ulepszeń?

Xiaomi Redmi 9 6/128 GB
Źródło: gizchina.com

Xiaomi Redmi 9 6/128 GB

Źródło: gizchina.com

Jeżeli tak to Redmi 9a to smartfon dla Ciebie.

Najnowsze urządzenie od Redmi o numerze modelu M2006C3LG otrzymało właśnie certyfikat FCC, który zwiastuje nadchodzącą premierę rynkową. Według wielu chińskich źródeł mowa o nowym, budżetowym smartfonie Redmi 9a, który będzie uboższą wersją zaprezentowanego niedawno Redmi 9.

Smartfon zaoferuje system operacyjny Android 10 z nakładką MIUI 12, Dual-SIM oraz jednozakresowe Wi-Fi, które jasno wskazuje, że mowa o tanim smartfonie.

Nadchodzące urządzenie podobnie, jak inne nowe smartfony od Xiaomi zaoferuje spory akumulator. Tym razem pojemność wynosić będzie 4900 mAh, a telefon ładowany będzie za pośrednictwem 10 W ładowarki.

Schematy dołączone do certyfikatu FCC wskazują również na zastosowanie podwójnego aparatu głównego.

Nadchodzący smartfon wchodzić będzie w skład budżetowej rodziny Redmi 9. Finalnie na rynku mają pojawić się aż cztery smartfony z tej serii - Redmi 9, Redmi 9A, Redmi 9C oraz wariant Redmi 9C wyposażony w moduł NFC.

Redmi 9 został oficjalnie zaprezentowany kilka dni temu, ale nadal niewiele wiemy o jego jeszcze tańszych wariantach.

Redmi 9A wyposażony zostanie w ekran o rozdzielczości HD+. Smartfon posiadać będzie procesor MediaTek Helio A25 oraz 3 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika zarezerwowano 32 GB. Na pokładzie znalazło się taksę miejsce dla czytnika linii papilarnych. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, ile kosztować będzie nachodzący Redmi 9a.

Sprawdź, ile kosztuje Redmi 8