Poznaliśmy datę premiery Kinecta

W trakcie jednej z najważniejszych imprez ze świata elektronicznej rozrywki - targów Gamescom - firma Microsoft podała do publicznej wiadomości datę premiery Kinecta. Kiedy będziemy mogli kupić urządzenie?

Poznaliśmy datę premiery Kinecta

Wkrótce w sklepach

Kinect to specjalny sensor, który podłączymy do konsoli Xbox 360. Ma on zapoczątkować zupełnie nową erę w świecie elektronicznej rozrywki. W kąt rzucimy kontroler - teraz będziemy nim my sami. Urządzenie potrafi wykrywać ruch naszego ciała i przenosić go bezpośrednio do konsoli. Kinect ma sprawić, że sterowanie w poszczególnych produkcjach będzie intuicyjne, dzięki czemu poszerzy się grono odbiorców gier.

Na odbywających się w Niemczech targach Gamescom, firma Microsoft zapowiedziała, iż Kinect trafi do europejskich sklepów już dziesiątego listopada tego roku. W dniu premiery na wielbicieli elektronicznej rozrywki czekać będzie piętnaście tytułów wspierających nową technologię. Są nimi między innymi: "Kinect Adventures", "Kinectimals", "Kinect Sports", "Kinect Joyride" oraz "Dance Central".

Zobacz również:

  • Tych zmian chcą użytkownicy Windows 11. Ty też?
  • Kultowa strategia na nowym zwiastunie. Jest na co czekać!

Już jesienią, za pomocą Kinecta obsłużymy także multimedialne funkcje konsoli Xbox 360. Za pomocą głosu lub gestów będziemy mogli włączyć lub przewinąć dowolny film czy przejrzeć posiadane pliki.

"Premiera Kinect będzie wyznaczać wielką zmianę nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla wielu osób, które do tej pory nie grały w gry wideo. Dzięki naszej technologii będą mogli spróbować nowych wrażeń związanych z elektroniczną rozrywką." - powiedział w trakcie targów Chris Lewis, wiceprezes Interactive Entertainment Business w europejskim oddziale Microsoftu.