Poznaliśmy europejskie ceny smartona Nexus 6 i tabletu Nexus 9

Android L wraz z nowymi urządzeniami z rodziny Nexus ma wedle licznych doniesień zostać oficjalnie zaprezentowany dzisiaj o 18. Do internetu trafiły już zdjęcia prezentujące cennik nowych smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą nowego systemu operacyjnego od Google. Wygląda on bardzo prawdopodobnie.

Do prezentacji nowych produktów z rodziny Nexus, jeśli wierzyć licznym plotkom i przeciekom, pozostało już zaledwie kilkadziesiąt minut. W sieci pojawiło się do tej pory mnóstwo informacji na temat nadchodzących produktów. HTC zresztą potwierdziło już wstępnie istnienie tabletu Nexus 9. W ramach współpracy z Google wykupiona z rąk giganta z Mountain View przez chińskie Lenovo firma Motorola ma do tego powstać ogromny Nexus 6.

Po internecie krążą nowe zdjęcia udostępnione przez Caschys Blog, na których przedstawione są spodziewane ceny produktów wyrażone w euro. Źródłem danych jest rzekomo system magazynowy niemieckiej sieci sklepów z elektroniką. Wygląda na to, że nowe produkty Google nie będą już tak przystępne cenowo, jak poprzednio wydawane produkty stworzone przez LG i Asusa.

Wedle udostępnionych informacji najtańsza wersja phabletu Nexus 6 z 32 GB pamięci wyceniona została na 569 euro, a za wariant z 64 GB pojemności klientom przyjdzie zapłacić 649 euro. W przypadku tabletu Nexus 9 można spodziewać się ceny na poziomie 399 euro za wersję z 16 GB pamięci, 489 euro za wersję z 32 GB przestrzeni na dane. W wariancie z modemem LTE cena wersji 32 GB wzrośnie do 569 euro.

źródło: stadt-bremerhaven.de