Poznaliśmy pojemność baterii w smartfonach iPhone 6 i iPhone 6 Air

Premiera nowego telefonu Apple ma odbyć się już 9 września. Jeśli wierzyć plotkom, firma z Cupertino w tym roku zaprezentuje po raz kolejny nie jeden, a dwa nowe telefony. Wygląda na to, że poznaliśmy już pojemność baterii nowego telefonu iPhone 6 oraz phabletu iPhone 6 Air.

Do oficjalnej prezentacji nowego telefonu Apple pozostały już tylko niecałe trzy tygodnie, a w sieci aż roi się od zdjęć, na których rzekomo znajdują się podzespoły wykorzystane przez firmę Tima Cooka do produkcji iPhone’a 6. Różnych wersji obudowy widzieliśmy już kilka, ale wielką niewiadomą do tej pory pozostawały baterie, które będą zasilały nowe urządzenia Apple.

Poznaliśmy pojemność baterii w smartfonach iPhone 6 i iPhone 6 Air

Nowy iPhone 6 z 4,7-calowym ekranem, jak donosi serwis nowhereelse.fr, ma mieć baterię o pojemności 1810 mAh. Nie pokrywa się to niestety z poprzednimi doniesieniami, że w tym roku Apple zdecyduje się na jeszcze większe ogniwo o pojemności 2100 mAh, ale to nadal więcej, niż 1560 mAh z iPhone’a 5s. Możliwe jednak, że taki mały akumulator okaże się wystarczający, jeśli reszta podzespołów będzie energooszczędna, a producent odpowiednio zoptymalizuje system operacyjny iOS 8.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • Oppo oraz Ericsson zacieśniają współpracę! Jakie będą jej efekty?
Poznaliśmy pojemność baterii w smartfonach iPhone 6 i iPhone 6 Air

Na fotografiach ze strony Apple Daily można zobaczyć z kolei baterię, która ma trafić do pierwszego phabletu w ofercie firmy z Cupertino. Nowy iPhone 6 Air ma mieć ogniwo o znacznie większej pojemności, niż mniejszy model. Urządzenie z 5,5-calowym ekranem będzie zasilane baterią 2915 mAh. Biorąc jednak pod uwagę różnicę w powierzchni ekranu, czas pracy obu urządzeń może być zbliżony.

źródło: nowhereelse.fr i appledaily.com.tw