Poznaliśmy polską cenę phabletu Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 ma trafić do sprzedaży w Polsce jeszcze w tym miesiącu. Poznaliśmy w końcu oficjalna cenę tego urządzenia. Kwota, którą przyjdzie zapłacić za nowy model topowego phabletu koreańskiej produkcji jest dokładnie taka sama, jaką trzeba było wyłożyć na Galaxy Note 3 w dniu premiery.

Nowe sztandarowe urządzenie Samsunga z segmentu mobilnego zostało pokazane podczas targów IFA 2014 w Berlinie na początku września. To produkt z najwyższej półki jeśli chodzi o użyte podzespoły. Producent wyposażył phablet w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2K, czyli 2560 na 1440 pikseli, a w zależności od wersji w środku można znaleźć ośmiordzeniowy układ Samsung Exynos 5433 lub czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 805.

Specyfikację dopełnia 32 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika oraz 3 GB pamięci RAM. Nie zabrakło też czytnika kart pamięci, wszystkich niezbędnych modułów łączności, 16-megapikselowego aparatu fotograficznego oraz akumulatora o pojemności 3220 mAh.

Urządzenie prezentuje się bardzo dobrze pod względem specyfikacji, ale ponad miesiąc przyszło nam czekać na oficjalną informację o tym, jaka będzie cena Galaxy Note 4 na polskim rynu. Producent wreszcie skończył trzymanie użytkowników w niepewności. Olaf Krynicki, czyli rzecznik Samsung Polska poinformował na Twitterze, że Samsung Galaxy Note 4 wyceniony został na równe 2999 złotych. Cena jest wysoka, ale nie jest zaskoczeniem. Dokładnie tyle kosztował zeszłoroczny Galaxy Note 3, a ceny smartfony i phablety konkurencyjnych firm też oscylują w tych granicach.

źródło: @olafkrynicki