Poznaliśmy przyszłoroczne nowości od Synology

Tegoroczna konferencja Synology 2019 Media Event była doskonałą okazją do zapoznania się z produktami, które trafią do oferty Tajwańskiego producenta już w przyszłym roku.

Pierwszą z zapowiedzianych nowości jest ulepszona wersja systemu DiskStation Manager w wersji 7.0. Lista udogodnień będzie obejmować przebudowany interfejs użytkownika i udoskonaloną funkcję przewodnika. Dzięki bazie ponad 1500 interaktywnych wskazówek, oprogramowanie stanie się prostsze w obsłudze niż kiedykolwiek. Ponadto nowy DSM otrzyma opcję prognozowania awarii dysku oraz technologię szybkiej rekonstrukcji sprzętowej. Nowej wersji (2.0) doczeka się również pakiet CMS usprawniający wdrożenia na dużą skalę.

Wśród nadchodzących nowości można wymienić również udoskonaloną funkcję strumieniowania plików w ramach aplikacji Drive, integrację produktów Synology z inteligentnymi asystentami głosowymi wspartą przez technologię głębokiego uczenia się, czy też technologię zautomatyzowanej korekcji obrazu w aplikacji Moments. Użytkowników pakietów Surveillance Station z pewnością zainteresuje zapowiedziana funkcja analizy wideo Deep Video Analysis.

Zobacz również:

  • Recenzja: TP-Link Deco X50-PoE - jak działa domowy system mesh Wi-Fi 6?

Od strony sprzętowej najważniejszą nowością w nadchodzącym roku będzie dedykowany serwer iSCSI oznaczony symbolem UC300. Sprzęt wyposażony w podwójnie aktywny kontroler zapewni nieprzerwaną pracę w przypadku wystąpienia pojedynczego punktu awarii i będzie w stanie wykonywać w ciągu jednej sekundy ponad 10 tys. operacji I/O.

Prezentacja została uzupełniona o informacje dotyczące nowości wprowadzanych na rynek jeszcze w tym roku. Wśród nich można wymienić dwa narzędzia do kopii zapasowych - pakiet Active Backup Suite oraz Synology C2 backup, a więc backup w prywatnej chmurze. Przedstawiony został również niezwykle interesujący Mesh Router MR2200ac wyposażony w system Synology Router Manager 1.2.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: