Poznaliśmy specyfikację ogromnego Samsunga Galaxy A7

Samsung Galaxy A7 to kolejny smartfon Samsunga, który już niedługo powinien dołączyć do oferty koreańskiej firmy. Poznaliśmy właśnie prawdopodobną specyfikację tego urządzenia.

Po premierze Galaxy Alpha pojawiły się doniesienia na temat planów Samsunga dotyczących zupełnie nowej linii urządzeń mobilnych Galaxy A, która ma być rozwijana niezależnie od rodziny telefonów Galaxy S. Plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości wraz z ogłoszeniem istnienia smartfonów Galaxy A3 oraz Galaxy A5. Oprócz tego w ofercie Koreańczyków ma znaleźć się Galaxy A7 o większych wymiarach i lepszej specyfikacji.

Do tej pory niewiele wiedzieliśmy na temat tego urządzenia. Ze strony internetowej Samsunga wyciekła informacja na temat rozdzielczości i taktowania procesora, ale pozostałe parametry pozostawały tajemnicą aż do dziś. Firma co prawda nie podała jeszcze do wiadomości oficjalnej specyfikacji, ale tabelka z wykazem wykorzystanych podzespołów w Galaxy A7 trafiła do sieci.

Źródłem wycieku jest jak zwykle w podobnych przypadkach zrzut ekranu prezentujący wyniki jakie uzyskało urządzenie w benchmarku. Można z niego wyczytać, że Galaxy A7 wyposażony został w 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Urządzenie będzie napędzać taktowany zegarem 1,5 GHz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 i najpewniej 2 GB pamięci RAM.

Oprócz tego w urządzeniu znajdzie się 16 GB przestrzeni dyskowej, w tym 12 GB dostępne dla użytkownika. Specyfikację mają dopełnić dwa aparaty robiące zdjęcia o wielkości 12 mpix (główny) i 5 mpix (kamerka do wideorozmów).

źródło: gsmarena.com