Poznaliśmy specyfikację wszystkich trzech modeli z serii Galaxy S23! Premiera flagowców już jutro

Nowe smartfony Samsunga zostaną zaprezentowane 1 lutego.

Fot. PCWorld.pl / Źródło: Artur Tomala

Galaxy S23 zadebiutuje w trzech wariantach, które mają się od siebie wyraźnie różnić. Najtańszym modelem będzie wersja Galaxy S23, droższą wersją ma być Galaxy S23 Plus, a najwyższym wariantem smartfona zostanie Galaxy S23 Ultra. Każdy z flagowców będzie miał do zaoferowania coś unikalnego, dzięki czemu decyzja dotycząca zakupu powinna być łatwiejsza.

Podstawową różnicą pomiędzy modelami będzie przekątna ekrana oraz pojemność baterii:

  • Galaxy S23 / 6.1-cala / 3900 mAh
  • Galaxy S23 Plus / 6.6-cala / 3900 mAh
  • Galaxy S23 Ultra / 6.8-cala / 5000 mAh

Każdy model otrzyma wyświetlacz Dynamic AMOLED z odświeżaniem obrazu na poziomie 120 Hz, a na froncie wszystkich modeli znajdziemy kamerę do selfie o rozdzielczości 12 Mpix. Galaxy S23 Ultra zostanie jednak wyposażony w obiektyw główny o rozdzielczości 200 Mpix, którego zabraknie w podstawowych wariantach smartfona.

Zobacz również:

Poznaliśmy specyfikację wszystkich trzech modeli z serii Galaxy S23! Premiera flagowców już jutro

Źródło: TomsGuide

Różnice dotyczą także wersji w jakich dostępne będą urządzenia. Najtańszy model zakupimy w wariancie oferującym 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej (pamięć RAM pozostanie bez zmian - 8 GB). Niemalże identycznie prezentują się opcje modelu z Plusem, jednak w tym wypadku zabraknie egzemplarzy wyposażonych w 128 GB miejsca na pliki użytkownika. Galaxy S23 Ultra zaoferuje trzy wersje pamięci masowej (256 GB/512 GB/1 TB) oraz dwie opcje pamięci RAM (8 GB/12 GB). To jednak nie koniec różnic.

Galaxy S23, w przeciwieństwie do droższych modeli, nie będzie wspierał ładowania o mocy 45 W i może się nieco gorzej prezentować ze względu na grubsze ramki. Zaskakującą informacją jest również użycie słabszego silniczka odpowiedzialnego za haptykę w tańszych wariantach smartfona. Najwidoczniejszą różnicą będzie jednak wykorzystanie pamięci UFS 3.1 zamiast UFS 4.0 w podstawowym modelu Galaxy S23. Na szczęście, producent prawdopodobnie zdecyduje się na ten krok jedynie w przypadku wariantu wyposażonego w 128 GB pamięci wewnętrznej, ale różnica z całą pewnością będzie zauważalna, ponieważ starsza wersja pamięci oferuje niemalże dwukrotnie niższą prędkość odczytu oraz zapisu informacji.

Aktualizacja: 31 stycznia 2023 12:32