Poznań Game Arena 2006 - tego nie możesz przegapić!

30 sierpnia 2006 roku, w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, odbyła się konferencja w całości poświęcona nadchodzącym, listopadowym Targom Gier Komputerowych i Multimediów Poznań Game Arena 2006 - Digital Arena. Jej głównym założeniem było przedstawienie najważniejszych informacji związanych z imprezą.

Poznań Game Arena 2006 - tego nie możesz przegapić!
Nie ulega wątpliwości, że PGA będzie dla młodych graczy (nie tylko komputerowych) jedną z najważniejszych imprez w roku.

Jej poprzednia odsłona przyciągnęła około 11 tysięcy młodych ludzi, w tym graczy komputerowych, amatorów jazdy na desce, paintballistów czy miłośników fantasy. Rozgrywki w samego Counter-Strike'a oglądało w internecie ponad 20 tysięcy osób!

Tegoroczne PGA podzielone będzie na trzy, odpowiadające różnym zainteresowaniom uczestników, areny. Czekają na Was:

Digital Arena - gry komputerowe i video, oprogramowanie i sprzęt komputerowy, akcesoria do gier, aparaty cyfrowe, mp3, serwisy WWW z usługami, aukcyjne i inne.

Extreme Arena - sporty ekstremalne paintball, wspinaczka, paralotniarstwo, windsurfing, skate

Fantasy Arena - gry figurkowe i karciane, m.in.. Magic the Gathering, Warhammer

Poznań Game Arena 2006 - tego nie możesz przegapić!
Choć wszystkie platformy prezentują się ciekawie, z uwagi na charakter naszego serwisu opiszemy pierwszą z nich.

Podczas tegorocznej Digital Arena odbędą się cztery główne turnieje. Jak na razie wiadomo, że na pewno będą to Counter - Strike 1.6 oraz Quake IV.

Reszta zależy tylko i wyłącznie od graczy - wciąż zbierane są propozycje i sugestie.

Oprócz turniejów głównych odbędą się również inne turnieje, m.in.: StarCraft, WarCraft, Pray. Mecze rozgrywane będą na 150 najnowszej klasy komputerach, widzowie będą kibicować swoim faworytom, śledząc rozgrywki na ekranach specjalnie ustawionych telebimach.

Jak przyznali organizatorzy, w tym roku znajdzie się też sporo atrakcji dla miłośników konsol. Spodziewamy się przede wszystkim Microsoftu, dla którego będzie to doskonała okazja do zaprezentowania Xboxa 360 - w końcu premiera konsoli w naszym kraju planowana jest na listopad tego roku.

Poznań Game Arena 2006 - tego nie możesz przegapić!
Do innych atrakcji, jakie czekają na PGA 2006 należą niewątpliwie: wyłonienie najlepszych graczy 2006 roku, specjalny pokaz copoeiry, a także żeńskich zespołów tanecznych. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać?

Dla rządnych wiedzy czeka, równoległa do PGA, II Międzynarodowa Konferencja Naukowa, organizowana przez Polskie Towarzystwo Badania Gier. Tematem dyskusji będzie "Kulturotwórcza funkcja gier. Gry jako medium, tekst i rytuał". Brzmi ciekawie, prawda?

Na koniec jeszcze jedna, świetna informacja. Dzięki współpracy z PKP Przewozy Regionalne, wszyscy uczestnicy imprezy, którzy dotrą na nią pociągiem, będą mieli zapewniony bilet powrotny za darmo!

Jak dodają organizatorzy, to jeszcze nie koniec zapowiadanych atrakcji - kolejne informacje będą ogłaszane co pewien czas, aż do rozpoczęcia imprezy.

Informacje w pigułce:

Nazwa: Poznań Game Arena 2006

Termin: 25-26 listopada

Godziny otwarcia: 10.00 - 20.00 (sobota), 10-18.00 (niedziela)

Ceny biletów: 13 zł (bilet dzienny), 20 zł (karnet dwudniowy)

Strona internetowa: www.digitalarena.pl