Pozwól pracownikowi odpłynąć, a lepiej wykona zadanie!

Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez PopCap Games, firmy powinny umożliwiać swym pracownikom 10-minutowe "odpływanie" w gry i witryny online. Takie "skoki w bok" pozwalają człowiekowi na odpoczynek i ponoć zwiększają morale.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami BHP, w ciągu każdej godziny pracownik ma prawo do 5 minut odpoczynku. Badania PopCap Games sugerują, że w czasie tych 5 minut warto nie tylko rozprostować kości, ale też wpaść na Naszą-klasę.

Już 10-minutowa przerwa w ciągu dnia pozwala na zredukowanie stresu i ułatwia koncentrację. Tymczasem brytyjskie firmy ponoć przesadnie pilnują swych pracowników - włączając w to blokowanie wszelkich "niepożądanych" portali - co sprawia, że rocznie tracą aż 4 miliardy funtów!

Co najlepiej robić w czasie takiej przerwy? W badaniach PopCap Games zasugerowano zajęcie się układankami, nieskomplikowanymi grami, odwiedzanie portali społecznościowych, sprawdzanie prywatnej poczty czy zakupy online.

Oczywiście nie wypada przeciągać struny i mierzyć się z rekordem pewnego Japończyka, który w ciągu 9 miesięcy odwiedził aż 780 tysięcy witryny porno. Oczywiście w godzinach pracy...

Warto zajrzeć: "E-skiving 'boosts' worker productivity" (w języku angielskim)