Praca hybrydowa – z ASUS nie tylko wygodna, ale i bezpieczna

Praca hybrydowa na dobre zagościła w małych i średnich firmach. Wraz z nią – pojawiła się konieczność bezpiecznego i stabilnego dostępu do firmowych sieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biznesu, ASUS przygotował szereg rozwiązań mających zapewnić pełen komfort podczas pracy zdalnej.

Fot.: ASUS

Praca zdalna a zagrożenia online

Jak podają statystyki, niemal 90% globalnych firm doświadczyło efektów pandemii COVID-19, czyli związanego z nią lockdownu. Plany biznesowe i strategie musiały zostać zmienione, aby zachować ciągłość działania i nie spadła produktywność. Wiązało się to z koniecznością zapewnienia odpowiednich narzędzi i rozwiązań umożliwiających pracę online przy jednoczesnym bazowaniu na strukturach IT, które pozostały w każdej firmie.

Jakie to rozwiązania? Przede wszystkim stabilne oraz bezpieczne połączenie z firmową infrastrukturą, co daje dostęp do zasobów, a także takich rzeczy, jak wspólne kalendarze, współdzielone foldery itp. Dzięki temu pracownicy – choć rozproszeni – są cały czas jednym zespołem, korzystającym z tych samych narzędzi. Jednak na tym nie koniec wymogów. Aby zapewnić szybką łączność i możliwość pracy zdalnej, pracodawca powinien zapewnić podwładnym także odpowiedni sprzęt. A więc pozwalający na uniknięcie skutków włamań, z ochroną zawartości dysku i BIOS-u włącznie.

Praca hybrydowa – z ASUS nie tylko wygodna, ale i bezpieczna

Fot.: ASUS

Gdyby cyberprzestępca wdarł się do takiej maszyny, uzyskuje poprzez nią wejście do firmowej sieci, co jest poważnym niebezpieczeństwem – zaczynając od kradzieży poufnych danych, kończąc na zaszyfrowaniu plików niezbędnych do działania firmy za pomocą oprogramowania typu ransomware. Dlatego sprzęt dla małych i średnich firm musi być „pewniakiem” – czyli być zarówno wydajny, jak i solidnie zabezpieczony (zarówno na poziomie software, jak i hardware) przed takimi incydentami. Ważna jest również sama świadomość użytkowników związana z bezpiecznym zachowaniem w sieci oraz korzystaniem z takich rozwiązań, jak logowanie biometryczne, korzystanie z sieci VPN, umiejętność tworzenia silnych haseł itp.

W jaki sposób ASUS pomaga w zabezpieczeniu firmy?

ASUS, jeden z liderów rynku IT, przygotował pod kątem firm szereg rozwiązań mających na celu zabezpieczenie ich w okresie pracy zdalnej (oraz po niej), przy równoczesnym zapewnieniu pełnej produktywności pracowników. Przyjrzyjmy się kilku z nich:

  • ASUS Control Center – jest to wygodne w obsłudze centrum dla administratorów, które pozwala na zdalne monitorowanie stacji roboczych, laptopów, desktopów oraz innych urządzeń. Dzięki temu szybko wykrywa się nie tylko problemy związane z samym oprogramowaniem, ale również podzespołami. A szybka reakcja pozwala na znaczne ograniczenie płynących z tego problemów i redukuje ryzyko przykrych zdarzeń, jak np. utrata plików czy zapisanej pracy;
  • Płyty główne ze zwiększoną ochroną – płyta główna to fundament zarówno laptopa, jak i desktopa. Rozwiązania ASUS-a pozwalają na znaczne podniesienie poziomu jej ochrony, zabezpieczając dodatkowo BIOS przez nieautoryzowanymi modyfikacjami, mogącymi być efektem działania wirusów lub oprogramowania wykradającego dane. Dzięki temu zyskuje się solidną ochronę już od samych podstaw!
  • ASUS ExpertBook B1 – laptop z linii przeznaczonej do zastosowań biznesowych. Napędzany przez procesor Intela z 11. generacji oraz korzystający z możliwości karty graficznej Nvidia GeForce, umożliwia wykonywanie nawet najbardziej wymagających zadań. Dodatkowo obsługuje Wi-Fi 6, co pozwala na stabilną i niezwykle szybką łączność bezprzewodową. Specjalnie w celu wideokonferencji zaimplementowano w jego oprogramowaniu technologię redukcji szumów, która kontrolowana jest przez przystosowaną do tego zadania sztuczną inteligencję.
  • ASUS Chromebook Detachable CM3 – rozwiązanie zapewniające komfort pracy i mobilność. W dodatku niezwykle estetycznie wygląda. Możesz przystosować je wg potrzeb do działania jako laptop, tablet lub namiot. Firmowe oprogramowanie zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom, a wydajne podzespoły komfortową pracę.

Można by wymienić jeszcze wiele przykładów sprzętów oraz rozwiązań w oprogramowaniu, które ASUS przygotował dla swoich klientów. Jednak powyższe unaoczniają, jak bardzo producent przykłada wagę do solidności oraz bezpieczeństwa swoich propozycji.

Elastyczność i wydajność - z ASUS to pewne

Małe i średnie firmy, które muszą przejść w tryb pracy zdalnej lub hybrydowej, powinny skupiać się na rozwoju i kontynuowaniu rozpoczętych projektów, a nie na rozwiązywaniu problemów z połączeniami, sprzętem itp. Dzięki firmie ASUS będzie to możliwe. Pracownicy, którzy otrzymają odpowiedni sprzęt i będą mogli płynnie przejść na tryb pracy z domu, nie tylko będą w stanie działać z taką samą wydajnością, jak w biurze, ale również zyskają komfort i motywację. Komfort - ponieważ mogą wykonywać swoje obowiązki w dogodnym dla siebie czasie. Motywację - brak problemów i wydajny sprzęt pozwalają na szybkie załatwienie spraw, co motywuje do skłania kolejnych działań.

Praca hybrydowa – z ASUS nie tylko wygodna, ale i bezpieczna

Fot.: ASUS

Ponieważ laptopy ASUS są w pełni mobilne i dostosowane do potrzeb użytkowników, a czas działania na baterii długi, pracownik może wykonywać swoje obowiązki gdzie tylko chce - na domowej kanapie, w kawiarni, podczas podróży pociągiem itd. A ponieważ połączenie bezprzewodowe gwarantuje nie tylko dostęp do firmowych sieci, ale również taki usług, jaki Microsoft 365 czy Google Workspace, nie trzeba kłopotać się o dostępność materiałów, plików czy narzędzi.

Postaw na sprawdzoną solidność – wybierz ASUS

Dlaczego bezpieczeństwo jest takie ważne? Jak podają statystyki, ilość ataków i włamań znacznie nasiliła się w trakcie pandemii. Do 2025 roku straty związane z działaniami cyberprzestępców mogą kosztować firmy nawet 10,5 biliona dolarów. Jeśli nie chcesz, aby w tej kwocie znalazły się także pieniądze Twojej firmy, wydane na okupy, odzyskiwanie danych czy też uszkodzenia sprzętu spowodowanego działaniem szkodników, wybierz rozwiązania marki ASUS i ciesz się bezpieczną, wydajną pracą.

Tym bardziej, ze ta solidna ochrona dostępna jest w bardzo przystępnych cenach, a szeroka gama produktów i rozwiązań pozwala na znalezienie optymalnie dopasowanych do specyfiki Twojej pracy i biznesu!