Pracownik Foxconna popełnił samobójstwo. Powód? Zagubiony prototyp iPhone'a

25-letni inżynier zatrudniony w chińskiej firmie Foxconn popełnił samobójstwo. Powód? Zagubienie prototypu iPhone'a następnej generacji.

25-letni Sun Danyong pracował jako inżynier w firmie Foxconn. 9 lipca otrzymał 16 prototypowych iPhone'ów, które miał dostarczyć do siedziby firmy Apple w Cupertino. Niestety kilka dni później zauważył brak jednego z nich. W poniedziałek 13 lipca powiadomił o tym fakcie swoich przełożonych, którzy zareagowali, mając z pewnością na względzie dobre kontakty z Apple, bardzo nerwowo. W środę nakazali bowiem trzem swoim pracownikom nielegalnie przeszukać pokój nieszczęśnika. Następnie (wedle niepotwierdzonych informacji) go uwięzili i znęcali się nad nim psychicznie próbując wydobyć informacje o zagubionym sprzęcie (z pewnością podejrzewali, że Sun komuś go sprzedał).

Niestety dla młodego mężczyzny historia skończyła się tragicznie. Dzień później (16 lipca) popełnił bowiem samobójstwo skacząc z okna swojego mieszkania...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym codzienność pracowników Apple, zajmujących się najściślej chronionymi projektami. Przekonacie się, że dbałość zarządu spółki o ochronę tajemnic handlowych zasługuje na miano obsesyjnej i paranoicznej.

Źródło: digital.venturebeat.com

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl

Aktualizacja: 22 lipca 2009 16:00

Firma Foxconn poinformowała, że poprosiła chińską policję o przeprowadzenie oficjalnego śledztwa mającego na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z samobójczą śmiercią Suna. Przyznała jednocześnie, że w związku z tym, iż jej pracownicy niezbyt dobrze radzą sobie ze stresem, musi bardziej zadbać o ich kondycję psychiczną.