Pracownik Microsoftu skazany na 4 lata

Finn W. Contimi, były pracownik Microsoftu, został skazany na 4 lata więzienia za nielegalny handel oprogramowaniem. Dodatkowo Contimi będzie musiał zwrócić koncernowi 7,1 mln USD.

Skazany wraz z trzema innymi pracownikami Microsoftu wyprowadził z firmy oprogramowanie wielomilionowej wartości. Było to możliwe dzięki temu, ze jako pracownik działu zajmującego się dystrybucją oprogramowania miał nieograniczony dostęp do darmowych programów i sprzętu do użytku wewnętrznego. Contimi postanowił jednak zarobić - przejmował przesyłane do firmy zamówienia na jej produkty i sam dostarczał klientom oprogramowanie (które wcześniej za darmo pobrał z magazynu). Oczywiście, pobierał przy tym od klientów standardową opłatę.

Z analiz przeprowadzonych przez Microsoft po aresztowaniu Contimi'ego wynika, że w czasie pracy w firmie Contimi pobrał na własne potrzeby co najmniej 2692 kopie programów o łącznej wartości rynkowej przekraczającej 7,1 mln USD.

Jego wspólnik i dwie wspólniczki zostali skazani już wcześniej - do tej pory najbardziej surowy wyrok wymierzono niejakiemu Robertowi A. Howdeshellowi, który został skazany na 27 miesięcy więzienia i wypłacenie Microsoftowi 3,3 mln USD odszkodowania. Dwie kolejne skazane - Alyson Clark oraz Christine Hendrickson - dostały po pięć miesięcy więzienia.


Zobacz również