Pracuj zdalnie

pcAnywhere 9.0 jest nową wersją znanego narzędzi do zdalnego administrowania i przesyłania plików dla mobilnych użytkowników...

pcAnywhere 9.0 jest nową wersją znanego narzędzi do zdalnego administrowania i przesyłania plików dla mobilnych użytkowników oraz specjalistów pomocy technicznej. Aplikacja ułatwia centralne administrowanie, lepiej współpracuje ze znanymi systemami administrowania sieciami, ma skuteczniejsze zabezpieczenia i dobrze obsługuje aplikacje internetowe.

Pracuj zdalnie
W wersji 9.0 nowy interfejs użytkownika uczynił program znacznie prostszym w obsłudze, w warunkach dobrego połączenia jest on trochę szybszy od rywala - Laplink Professional.

pcAnywhere 9.0 pracuje w systemach DOS, Windows 3.1x, Windows 95/98, NT i Windows 2000. Nie ma natomiast (jeszcze) wersji do Windows CE.

Poza połączeniem przez standardowe linie telefoniczne i modemy, aplikacja obsługuje sieci i protokoły TCP/IP i IPX/SPX, ISDN, bezpośrednie połączenie kablem równoległym oraz połączenie przez port podczerwieni.

pcAnywhere 9.0 spełnia podstawowe kryteria bezpieczeństwa i zapewnia ochronę sesji zdalnego sterowania; pozwala na uwierzytelnianie oddalonego użytkownika i grupy na serwerze domen Windows NT; ma wbudowaną ochronę antywirusową (Norton AntiVirus).

Program jest zintegrowany z wyszukiwarką Yahoo! Pager (pager.yahoo.com). Użytkownicy pcAnywhere mogą obecnie szybko wyszukiwać informacje i wymieniać je między sobą za pośrednictwem Yahoo! Pager.

Podczas pracy z wersją beta pcAnywhere z łatwością połączyłem się z komputerem kolegi przez Internet, za pomocą modemu 28,8 kb/s i 56 kb/s, a następnie podłączyłem się przez sieć udostępnianą przez jedną z telewizji kablowych. Z testów wysnułem wniosek: jeżeli chcesz przez pcAnywhere uruchamiać takie aplikacje jak MS Word czy Excel przez modem 28,8 kb/s, zredukuj liczbę kolorów i rozdzielczość obrazu do najniższej możliwej, aby uzyskać zwiększenie wydajności.