Pracujesz zdalnie i korzystasz z Office'a? Ta nowość w Teams Cię ucieszy

Microsoft zamierza lepiej zintegrować Outlooka z platformą Teams. Pracownicy zdalni otrzymają wkrótce narzędzia, które pozwolą oszczędzić im wiele czasu.

Microsoft pracuje nad nową funkcją, która ściślej zintegruje obecnego na rynku od lat Outlooka ze stosunkowo nowym, ale niezwykle popularnym komunikatorem Teams.

Przeglądarkowe wersja Microsoft Outlook

Przeglądarkowe wersja Microsoft Outlook

Zgodnie z mapą drogową firmy Microsoft w niedalekiej przyszłości użytkownicy usługi Microsoft 365 (dawny Office 365) otrzymają możliwość udostępniania wiadomości e-mail wraz z załącznikami w ramach czatów dostępnych w aplikacji Teams.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]
  • Znasz Teams? Teraz pojawi się również Teams Premium
  • Microsoft ulepsza Teams i... zakłada własną sieć społecznościową (?)

Nowa funkcja powinna znacząco zwiększyć wydajność pracowników zdalnych, którzy pracują we współpracy z innymi osobami. Udostępnianie rozmów, załączników oraz linków do spotkań będzie szybsze i wygodniejsze, niż dotychczas. Dodatkowo nie trzeba będzie już "przeskakiwać" pomiędzy aplikacjami Outlook oraz Teams.

Przed udostępnieniem treści Microsoft Teams wyświetli specjalne okno, aby upewnić się, czy na pewno chcesz przesłać kopię wiadomości e-mail do danej osoby na czacie Teams.

Microsoft stale rozwija Teams. Wszystko w związku z gwałtownym wzrostem użytkowników Microsoft Teams podczas pandemiii koronawirusa. W Polsce nie tylko firmy korzystaj z Teamsów. Również zdalna edukacja w większości szkół oraz na uczelniach wyższych odbywa się z wykorzystaniem narzędzia firmy Microsoft. W związku z ogromną popularnością Microsofto obiecał, że będzie stale rozwijał możliwości usługi Teams.

W styczniu 2021 roku Teamsy otrzymały nową politykę przechowywania plików, podsumowania spotkań oraz ulepszony algorytm transkrypcji.

Integracja Microsoft Teams z Outlook zostanie udostępniona już w marcu 2021 roku.

Źródło: techradar.com