Praetorians

Wstąp do Legionów, mówili. Poznasz świat, mówili...

Wstąp do Legionów, mówili. Poznasz świat, mówili...

Praetorians to gra tylko pod pewnymi względami będąca strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym. Brak w niej rozwiązań typowych dla tego gatunku, na przykład budowy obiektów potrzebnych do szkolenia jednostek. Operujesz całymi oddziałami, nie zaś pojedynczymi wojakami. Gra mniej wymaga od ciebie umiejętności błyskawicznego klikania przyciskami myszy, a bardziej zdolności taktycznych i strategicznych.

Przenosisz się w czasy Juliusza Cezara. Rzym podbija ziemie barbarzyńców na północy i rozpoczyna kolejny konflikt z Partami. Przyjdzie ci więc dowodzić Legionistami na wszystkich frontach w misjach odwzorowujących wydarzenia historyczne. Wraz z niepokonaną armią Rzymu zwiedzisz ziemie Galów, Germanów, Brytów, Partów...

Praetorians

Dzięki wieżom oblężniczym gród barbarzyńców został zdobyty. Nie tacy głupi ci Rzymianie...

Do dyspozycji otrzymujesz jednostki, mające zdolności specjalne. Piechota pomocnicza umie budować machiny wojenne i przeprawy. Legioniści potrafią ciskać we wroga oszczepami pilum, jak też kryć się za tarczami, używając formacji żółwia. Będziesz zmuszony do dokładnego planowania działań, gdyż na walkę wielki wpływ ma ukształtowanie terenu. Wydzieleni z oddziałów Centurioni w zajętych osadach i miastach rekrutują nowe oddziały. To jedyna metoda zwiększenia armii, a populacja tych osad z czasem stanie się zbyt mała, by powołać nowe siły. W dodatku elitarne jednostki nie przysługują dowódcom, którzy nie odnoszą sukcesu. Musisz więc dbać o żołnierzy i nie posyłać ich na zatracenie.

Oprócz kampanii historycznej masz też do dyspozycji tryb gry w sieci, w którym oprócz Rzymian dostępne są też dwie inne frakcje: Barbarzyńcy i Egipcjanie - czyli jednostki, z którymi w podstawowej kampanii musisz walczyć.

Wydawca w Polsce Cenega Poland

Informacjehttp://www.cenega.pl

Wymagania sprzętowe CPU 500 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 3D 16 MB

Cena 49,90 zł

Najniższa cena 45 zł,http://www.maxgame.pl

Ocena 5/5