Prapremiera 1920 Bitwa Warszawska z twórcami filmu - Hoffman, Szyc, Urbańska i inni

Prapremiera filmu 1920 Bitwa Warszawska już się odbyła, więc mogliśmy już zobaczyć film w kinie Cinema City. Mecenat nad filmem objął koncern LG, który promuje telewizory Cinema 3D, do których dołączane są takie same pasywne okulary jak w kinie, w którym wyświetlany był pierwszy pokaz Bitwy Warszawskiej w 3D. Podczas prapremiery miałem okazję nagrać fragmenty wywiadów z gwiazdami pierwszego polskiego filmu 3D.

1920 Bitwa Warszawska 3D prapremiera

Premiera filmu 1920 Bitwa Warszawska dopiero 30 września, ale pokaz przedpremierowy filmu już się odbył (jeżeli jesteś ciekawy jak film wypadł w 3D - przeczytaj 1920 Bitwa Warszawska 3D - recenzja 3D). Na pierwszy pokaz filmu stawili się niemal wszyscy twórcy. Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, reżyser Jerzy Hoffman, operator Sławomir Idziak, kompozytor Krzesimir Dębski i inni. W kuluarach mogliśmy zobaczyć też telewizory LG Cinema 3D, na których wyświetlana była 1920 Bitwa Warszawska 3D.

Prapremiera 1920 Bitwa Warszawska  z twórcami filmu - Hoffman, Szyc, Urbańska i inni

Jerzy Hoffman na prapremierze 1920 Bitwa Warszawska 3D

Oto top 10 filmików wideo z konferencji i wywiadów z twórcami po pokazie filmu 1920 Bitwa Warszawska.

Jak mówi Jerzy Hoffman, 3D to rewolucja w kinie, czy to się komuś podoba czy nie... A film 1920 Bitwa Warszawska 3D jest dowodem, że słynny twórca sienkiewiczowskiej Trylogii nie rzuca słów na wiatr.