Prawdopodobnie najbardziej polska gra za darmo na PC i Xbox

Podczas wydarzenia GameJam PolskiGameDev 2021 powstała gra, która zabiera nas w podróż do czasów PRL.

Martial Law (fot. Steam)

W trakcie GameJam PolskiGameDev 2021 grupa złożona z czterech osób stworzyła grę, która przenosi nas do czasów PRL. Za produkcję Martial Law odpowiedzialni są Wiktoria Połojko, Piotr Wrzosek, Jacek Palczewski oraz Arkadiusz Nowacki. Opowieść osadzona jest na początku lat 80 XX wieku, zaraz po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego.

Gra opowiada o "trudnościach, które przyszły wraz z komunizmem w Polsce. Ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin z tamtych czasów, ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata."

Zobacz również:

  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iPhone'a i iPada. Nauka i zabawa na wyciągnięcie ręki

Podczas rozgrywki poznamy historię mężczyzny, który został porzucony przez rodzinę. Powodem takiej sytuacji był jego niski status społeczny. W grze możemy liczyć na wiele zakończeń a rozwój fabuły zależy od naszych wyborów.

Martial Law zostało stworzone w pixel-artowym stylu, który na pewno przypadnie do gustu wielu osobom i przywróci wspomnienia sprzed wielu lat. Gra aktualnie jest dostępna za darmo na PC na platformie Steam oraz z konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. W grze dostępne są polskie napisy.

Zobacz także: Najlepsze gry sportowe 2021 roku


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: