Prawdziwa blondynka

Film ten wszedł na ekrany kin amerykańskich w lutym 1998 roku. Zapoczątkowało to modę na inteligentne komedie o seksie, karierze i poszukiwaniu sensu życia. Cztery miesiące później widzowie w USA zaczęli nałogowo oglądać serial telewizyjny "Seks w wielkim mieście".

Film ten wszedł na ekrany kin amerykańskich w lutym 1998 roku. Zapoczątkowało to modę na inteligentne komedie o seksie, karierze i poszukiwaniu sensu życia. Cztery miesiące później widzowie w USA zaczęli nałogowo oglądać serial telewizyjny "Seks w wielkim mieście".

Oto zabawna i ostra satyra na sens pogoni za szczęściem, demaskująca świat amerykańskiego show-biznesu. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Tom DiCillo, znany dotąd jako operator Jima Jarmucha. To właśnie on był autorem zdjęć do "Nieustających wakacji" (1982 r.) i "Inaczej niż w raju" (1984 r.).

"Prawdziwa blondynka" przedstawia ciekawe i zabawne sytuacje, które DiCillo zaobserwował sam będąc częścią artystycznego środowiska Nowego Jorku. Głównymi bohaterami są młodzi Amerykanie, próbujący odnaleźć się w skomplikowanym świecie pełnym telewizyjnej tandety, medialnej głupoty i przemocy. Każdy z nich ma własny sposób zrealizowania marzeń o szczęśliwym życiu.

Poszukiwanie naturalnej blondynki, która po zdjęciu majteczek nie okaże się farbowana, staje się prawdziwym wyzwaniem i trudną lekcją męskości dla seksownego i inteligentnego aktora telewizyjnej opery mydlanej. Młodziutka i naiwna modelka, kochająca miłością Małej Syrenki Disneya, odnajduje siłę i dojrzałość odkrywając kruchość mężczyzn. Początkujący aktor, który od 10 lat nie może doczekać się prawdziwej roli, postanawia poderwać Madonnę na planie teledysku. Tymczasem podniecająca wszystkich mężczyzn wizażystka podejmuje jawną i czynną walkę z szowinistycznymi, sprośnymi zachowaniami.

Zarozumiały reżyser, czarnoskóry asystent opowiadający rasistowskie historie oraz tłum skupionych wyłącznie na własnej urodzie modeli - to epizody, tóre rozweselą niejednego widza.

Gwiazdy ekranu

DiCillio do swojego filmu zaprosił znane hollywoodzkie gwiazdy. Bezkonkurencyjna Kathleen Turner ("Peggy Sue wychodzi za mąż", "Honor Prizzich", "Julia i Julia") w niezwykle sugestywny sposób zagrała sprytną agentkę filmową. Daryl Hannah (znana z "Łowcy Androidów", "Wall Street" i "Stalowych magnolii") jako rozbudzona gwiazda telewizyjnego serialu kusi podniecającym ciałem. Steve Buscemi (rewelacyjna rola m.in. w "Fargo") z charakterystycznym grymasem twarzy kreuje epizodyczną, lecz trudną do zapomnienia postać reżysera teledysku Madonny.

Nasz film w skróce

Joe i Mary, od sześciu lat mieszkający razem w mieszkanku na Manhattanie, mają problem z pieniędzmi i seksem. Joe jest aktorem, który nie ma ani agenta, ani dorobku zawodowego, ma natomiast wygórowane ambicje. Mary jest wizażystką. Pracuje dla ekstrawaganckiej fotograf Blair. Wymyśla różne perwersyjne reklamy, dzięki czemu robi karierę.

Przyjaciel Joe'ego, Bob, obsesyjnie poszukuje naturalnej blondynki, romansując z gwiazdą opery mydlanej i śliczną, młodą modelką.