Prawdziwy "Ultra" zoom

Olympus wprowadza na rynek nowy model cyfrowego aparatu fotograficznego – Camedia C-730 Ultra Zoom. Aparat dysponuje potężnym – 10-krotnym zoomem optycznym oraz przetwornikiem CCD o rozdzielczości 3,2 megapiksela.

Połączenie zoomu optycznego z 3-krotnym zoomem , pozwala na uzyskanie za pomocą C-730 UZ nawet 30-krotnego zbliżenia (w fotografii "tradycyjnej" stanowi to odpowiednik ogniskowej 1140 mm (!!!). Tryb super-makro pozwala na wykonywanie ujęć obiektów znajdujących się już w odległości 4 cm od obiektywu. Obiektyw o jasności f2,8 - 3,5 składa się z dziesięciu elementów (w tym z dwóch soczewek sferycznych) ułożonych w siedmiu grupach.

Funkcja mapowania pikseli automatycznie kalibruje matrycę CCD oraz procesor, co pomaga w uzyskaniu lepszego kontrastu, większego nasycenia kolorów oraz redukcji błędów obrazu.

C-730 Ultra Zoom oferuje możliwość ręcznego ustawiania wielu parametrów – takich jak wartość przysłony, czy prędkość migawki – poprzez proste w użyciu przyciski sterujące. Najczęściej wykorzystywane przy fotografowaniu ustawienia można zapisać w czterech folderach ”My Mode” ("Moje parametry"). Aparat został również wyposażony w funkcję wyświetlania histogramu oraz redukcji zakłóceń. Jest to również pierwszy model aparatu Olympus, współpracujący z nowym standardem - kartami pamięci xD-Picture.

Zapisywanie informacji, takich jak parametry zdjęcia, balans bieli, czy użyty tryb lampy błyskowej odbywa się w standardzie Exif 2.2, co oznacza, że kompatybilne z tym standardem drukarki mogą w inteligentny sposób wykorzystywać dane, aby uzyskać optymalne rezultaty na wydruku.

Olympus C-730 Ultra Zoom będzie dostępny połowy października 2002 roku. Jego cena nie została jeszcze ustalona.

Więcej informacji:

http://www.eurocolor.pl