Prawdziwy as

Aparat Canon PowerShot S20 jest nowoczesnym, miniaturowym aparatem cyfrowym, którego parametry mogą zadowolić nawet bardziej wymagających fotoamatorów.

Aparat Canon PowerShot S20 jest nowoczesnym, miniaturowym aparatem cyfrowym, którego parametry mogą zadowolić nawet bardziej wymagających fotoamatorów.

Obudowa wykonana jest z aluminium, a obiektyw - co niestety jest rzadkością wśród aparatów cyfrowych tej wielkości - wyposażono w osłonę. Układ optyczny S20 ma obiektyw o zmiennej ogniskowej (w zakresie odpowiadającym 35-70 mm dla aparatu małoobrazkowego). Oprócz tego dostępny jest zoom cyfrowy (2x i 4x), przydatny szczególnie przy fotografowaniu w mniejszych rozdzielczościach.

Maksymalne rozmiary wykonywanych zdjęć to 2048x1536 punktów. Minimalna rozdzielczość zdjęć to 640x480 pikseli. Jakość wykonywanych fotek jest wysoka. Podczas testów robiłem zdjęcia zarówno w naturalnym, jak i sztucznym oświetleniu, w różnych warunkach. Efekty były zawsze bardzo dobre - żywe kolory i ostry, wyraźny obraz.

Prawdziwy as
Canon S20 przechowuje zdjęcia na popularnych kartach CompactFlash. Do kompozycji kadru można użyć zarówno wizjera optycznego, jak i barwnego ekranu LCD umieszczonego na tylnej ściance urządzenia. Przesył wykonanych fotek na twardy dysk może być realizowany przy użyciu kabla transmisji szeregowej lub USB. To rozwiązanie satysfakcjonujące dla posiadaczy starszych komputerów i użytkowników nowych PC.

Na pochwałę zasługuje fakt, że zestaw w jakim dostarczany jest S20 zawiera wszystkie niezbędne akcesoria. Akumulator, którym zasilany jest aparat można ładować, używając dołączonej ładowarki, a potrzebne do współpracy z komputerem kable także były na miejscu. Aparat bardzo dobrze leży w dłoni. Przyciski nawigacyjne zostały rozmieszczone w przemyślany sposób, tak aby dostęp do nich był możliwy w każdej chwili. Nie podobało mi się tylko zamknięcie gniazda kart CompactFlash. Zakrywająca otwór klapka łatwo może ulec uszkodzeniu, a blokujący ją zatrzask często nie spełnia swojej roli. Zaletą aparatu są niewielkie rozmiary (75x102x39 mm) i masa (180 g).

Aparat cyfrowy

PowerShot S20#######

Canon Polska, www.powershot.com

Cena: ok. 5000 zł