Prawdziwy skarb

Skaner Agfa XY-15 urządzenie o potężnych możliwościach. Mimo że nie przyda się w domu, zainteresuje osoby zajmujące się poligrafią.

Skaner Agfa XY-15 urządzenie o potężnych możliwościach. Mimo że nie przyda się w domu, zainteresuje osoby zajmujące się poligrafią.

Prawdziwy skarb
Oparty na technologii CCD skaner pracuje w bardzo dużych rodzielczościach - nawet do 15 tysięcy ppi (punkt na cal). Maksymalna gęstość wynosi 4,1. Konstrukcja zaprojektowana jest w sposób pozwalający na maksymalną wydajność na poziomie ok. 40 wysokorozdzielczych skanów w ciągu godziny. Ilość bitów kodujących jedną barwę wynosi 16.

Obszar roboczy skanera pozwala na obróbkę materiałów większych niż A3 (przy materiałach transparentych wynosi ona ok. 350x455 mm, przy pozostałych - 350x470 mm). Urządzenie współpracuje z komputerem za pośrednictwem złącza SCSI-2.

Wymiary XY-15 wynoszą tyle, co małego stolika (blisko 100x127x70 cm). Masa, mimo że cały korpus wykonany jest z aluminium, to około 150 kg.

Implementacja technologii Agfy XY-Zoom pozwala na skanowanie jednoprzebiegowe dowolnego materiału w dowolnej rozdzielczości i przy różnym ułożeniu. Precyzyjny napęd ma zapewnić na tyle dokładny przesuw głowicy skanującej, żeby zapewnić wyniki jak najwyższej jakości.

Sam skaner to nie wszystko. Towarzyszy mu specjalistyczne oprogramowanie mające ułatwić prace nad skanowanymi materiałami. W zestawie znajduje się program obsługi - ColorExact, który dokładnie kotrolując pracę urządzenia, pozwala uzyskać maksymalną wydajność.

Agfa XY-15 pracuje z systemem zarządzania kolorem ColorTune. Zapewniona jest przy tym zgodność z ICC. Możliwa jest edycja profili wyjściowych, kontrola każdej pracy.

###Pobór mocy przez skaner wynosi 350 W.

Urządzenie może przydać się wszędzie tam, gdzie użytkownicy potrzebują skanów najwyższej jakości. Agfa XY-15 należy do najlepszych wśród skanerów płaskich i z pewnością spotka się z zainteresowaniem pracowni poligraficznych.

Skaner Agfa Snaapscan 1236S (opis w PCWK 4/99, str. 104) kosztuje 530 DEM a nie jak błędnie podaliśmy 490 zł + VAT. Przepraszamy.