Prawie 7 milionów haseł użytkowników Dropbox w rękach hakerów

Jeżeli macie konta w Dropboxie, polecamy jak najszybciej zmienić do nich hasła, ponieważ olbrzymia baza loginów wraz z hasłami dostała się w ręce hakerów.

Hakerzy pochwalili się swoim wyczynem i na dowód prawdziwości swoich słów pokazali w sieci listę losowo wybranych danych czterystu dwudziestu użytkowników. Jak potwierdziła to szybka weryfikacja - dane te są prawdziwe i za ich pomocą można zalogować się na konta pod podanymi loginami. Dropbox zareagował dość szybko, rozsyłając do użytkowników informacje o konieczności zmiany hasła, zablokował także możliwość logowania się do wielu kont, może więc się zdarzyć, że przy próbie logowania użytkownik otrzyma informację o wygaśnięciu hasła i konieczności stworzenia nowego. Jak hakerzy dostali w swoje ręce tak wiele danych?

Prawie 7 milionów haseł użytkowników Dropbox w rękach hakerów

Jak powiedział przedstawiciel serwisu stacji TNW, "serwery Dropboxa nie została zhakowane, a lista poufnych danych została skradziona z innych, współpracujących serwisów". Co prawda nie wymienił, jakie to serwisy, ani czym się zajmują, jednak przypomina się sytuacja z niedawnym wyciekiem zdjęć ze Snapchat - tu również zawieść miały firmy współpracujące z głównym serwisem. Dalej w wywiadzie przedstawiciel firmy dodał, że od jakiegoś czasu odnotowano wzmożoną liczbę ataków hakerskich. To jakiś pechowy tydzień dla firmy - jakby tego było mało, wczoraj w usłudze wykryto buga, który może samoczynnie skasować pliki użytkownika. Cóż, Edward Snowden już dawno ostrzegał, aby na Dropboxa uważać, a jeszcze lepiej - nie używać. Być może miał rację.

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje do tworzenia notatek w 2021
  • Microsoft wprowadza logowanie bez haseł. Jak z niego skorzystać?