Prawie dziesiąty Painter

Corel Painter IX.5 dostępny jest jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych użytkowników Painter IX.

Corel Painter do aplikacja używana przede wszystkim przez profesjonalnych grafików. Nie jest to typowy program do obróbki zdjęć, ale raczej zestaw narzędzi malarskich, dla których fotografia cyfrowa jest tylko punktem wyjścia. Aplikacja słynie z doskonałego symulowania efektów, jakie można uzyskać za pomocą tradycyjnych technik malarskich. Opublikowano właśnie wersję IX.5.

Nowości mają zainteresować przede wszystkim fotografików, ale istotną zmianą jest obsługa technologii Rosetta, czyli komputerów Apple z procesorami firmy Intel. Nowe narzędzie związane z fotografią cyfrową to przede wszystkim palety Photo Painting , które służą do pracy ze zdjęciami, przede wszystkim do stylizacji zdjęć na obrazy olejne, szkice itd. Ciekawym, nowatorskim narzędziem jest Rubber Stamp. Niby zwykłe klonowanie, znane ze wszystkich porządnych programów graficznych, ale wzbogacone o możliwość klonowania fragmentów grafiki z... innego obrazu.

W Corel Painter IX.5 nareszcie pojawiła się obsługa plików zapisywanych przez Paint Shop Pro 9 i X. Program został także zintegrowany z Corel Photo Album - za pomocą pojedynczej opcji można wysłać przygotowany obraz z Painter IX.5 do fotoalbumu. Pojawiła się także obsługa nowych urządzeń przeznaczonych dla profesjonalnych grafików, np. tabletów 6D Art Pen firmy Wacom, a także zestaw 10 pędzli, przygotowanych właśnie z myślą o tych urządzeniach. Użytkownik Painter IX.5 ( w wersji dla Windows 2000/XP) ma również możliwość pracy na dwóch monitorach, przy czym wszelkie palety i paski narzędzi mogą znajdować się poza głównym oknem programu.

cena: ok. 1900 zł

Informacje: http://www.corel.com/pl