Prawie ultrabook - Acer TravelMate Timeline 8481T

Acer zaprezentował interesujący komputer przenośny. Urządzenie nosi oznaczenie TravelMate Timeline 8481T, cechuje się niewielką grubością i oferuje 14-calowy wyświetlacz.

Jeszcze w tym roku powinny pojawić się na rynku notebooki należące do mocno promowanej przez Intela nowej kategorii - ultrabooków.

Jeżeli jednak nie chcesz czekać na premierę tego typu urządzeń, być może powinieneś zainteresować się najnowszą propozycją firmy Acer.

Mowa tutaj o ultraprzenośnym notebooku noszącym oznaczenie TravelMate Timeline 8481T, który wyposażony został w wykonaną z magnezu i aluminium obudowę oraz 14-calowy wyświetlacz LCD (podświetlany diodami LED i oferujący rozdzielczość 1366 x 768 pikseli) otoczony niezwykle cieniutką ramką. Dzięki temu jego konstrukcja odpowiada wielkością notebookom korzystającym z 13-calowych ekranów.

Całość tworzy więc dosyć interesujący design, który dodatkowo mocno wzbogaca niewielka grubość urządzenia wynosząca zaledwie 0,87 cala (22,5 milimetra).

Jeżeli chodzi o stronę bardziej techniczną, Timeline 8481T oferuje przyzwoitą wydajność i możliwości. Wyposażony został bowiem w procesor Core i5 drugiej generacji, który oferuje zintegrowany układ graficzny Intel HD 3000 i współpracuje z 4 GB pamięci DDR3. W jego wnętrzu znalazło się również miejsce na dysk twardy o maksymalnej pojemności 320 GB (7200 obr./min.) oraz moduły Gigabit Ethernet, WiFi i Bluetooth. Ponado nowość oferuje wsparcie dla bezprzewodowej technologii Wireless Display (WiDi), skaner linii papilarnych oraz możliwość komunikacji z zewnętrznymi urządzeniami za pomocą szybkiego portu USB 3.0.

Notebook Timeline 8481T przedstawia się również bardzo interesująco pod względem jednego z najważniejszych elementów, a mianowicie zasilania. Korzysta bowiem z 8-komorowego akumulatora PowerSmart, który wedle zapewnień producenta powinien pozwolić mu nawet na 13 godzin pracy z daleka od gniazdka!. Co więcej, w porównaniu do swoich "zwykłych" odpowiedników, cechuje się on również nawet trzykrotnie dłuższą żywotnością zachowując pojemność na poziomie 80% przy tysiącu cykli ładowań.

TravelMate Timeline 8481T w pierwszej kolejności trafił na rynek amerykański i kanadyjski. Jego cena (za podstawową wersję) została ustalona na poziomie 999 USD.