"Pręgi" już w sklepach

Dziś do sprzedaży trafia wydanie DVD filmu "Pręgi" Magdaleny Piekorz, z Michałem Żebrowskim, Janem Fryczem i Agnieszką Grochowską w rolach głównych. Limitowana edycja dwupłytowa "Pręg" wzbogacona jest o płytę CD z muzyką do filmu autorstwa Adriana Konarskiego.

Bohaterów filmu poznajemy w połowie lat osiemdziesiątych. Dwunastoletni Wojtek (Wacek Adamczyk) mieszka z ojcem - matka umarła, kiedy chłopak był mały. Ojciec (Jan Frycz) jest człowiekiem o surowych zasadach - chciałby wychować syna na twardego mężczyznę, ale nie umie okazać Wojtkowi uczuć i jego metody wychowawcze przynoszą wręcz odwrotne skutki. Wojtek jest bity za każde przewinienie. Ojciec na swój sposób kocha syna i stara się o niego dbać najlepiej, jak umie. Tyle że zamiast budzić w chłopcu podziw - budzi w nim strach...

Pręgi DVD

Pręgi DVD

Po latach trzydziestoletni Wojciech (Michał Żebrowski) jest mężczyzną ambitnym i samodzielnym, ale izolującym się od otoczenia. Życie wypełnia mu chodzenie po jaskiniach i pisanie tekstów do gazet. W oczach kolegów jest silny, bezkompromisowy, cyniczny. W głębi duszy to wrażliwiec, który cały czas ucieka. Żyje sam, bo tak łatwiej i bezpieczniej. Nie ma miłości, nie ma rodziny, a więc zagrożenia, że mógłby powielić błędy własnego ojca... Czy nowo poznana dziewczyna, Tania (Agnieszka Grochowska) pomoże mu pokonać przeszłość?

Na pierwszej płycie znajduje się film oraz komentarz reżysera. Dźwięk zapisany jest w DD 5.1, DTS (komentarz - DD 2.0), zaś obraz - w formacie 16x9. Dostępne są również angielskie napisy, zwiastun kinowy i telewizyjny, a także sylwetki aktorów i twórców. Na drugiej płycie znajdziemy wiele ciekawych dodatków:

- materiał filmowy "Pręgi": jak powstawał film;

- sceny niewykorzystane z komentarzem reżysera;

- Rozterki scenarzysty - materiał filmowy;

- Relacja z warszawskiej premiery;

- Relacja z wręczenia nagród na Festiwalu w Gdyni (film zdobył Złote Lwy na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych);

- Relacja z wręczenia Nagrody NIKE;

- Filmowy materiał promocyjny na festiwal w Berlinie;

- "Dziewczyny z Szymanowa" - film dokumentalny;

- Wypowiedzi aktorów i twórców;


Zobacz również