Prehistoryczny konflikt

SouthPeak przygotowuje RTS z jaskiniowcami i dinozaurami w roli głównej.

Firma SouthPeak Interactive podała do publicznej wiadomości kilka interesujących informacji o grze Dawn of War. Tytuł jest przeznaczoną dla komputera PC, strategią czasu rzeczywistego, która przenosi nas w, potraktowane nieco z przymrużeniem oka, czasy prehistoryczne.

Gracz trafia w sam środek krwawej wojny pomiędzy kilkoma diametralnie różnymi nacjami (m.in. Neandertalczycy, Saurianie i Cro-Magnoni). Każda z ras ma charakterystyczne dla siebie budynki, jednostki, czary i inne właściwości specjalne. Po dokonaniu wyboru najbardziej odpowiadającej nam strony konfliktu, możemy rozpocząć składającą się z ponad 30 misji kampanię. Podczas jej trwania będziemy nie tylko staczać ciężkie bitwy z naszymi oponentami, ale także rozbudowywać osadę i polować na przebywające w okolicy dinozaury. Abyśmy zbytnio się nie nudzili, od czasu do czasu nasz spokojny żywot zakłóci erupcja pobliskiego wulkanu połączona z niszczącym trzęsieniem ziemi. Oprócz trybu single-player, udostępniony zostanie także tryb multiplayer z opcją gry w Internecie i poprzez sieć LAN.

Twórcy zapowiadają, że rynkowa premiera Dawn of War odbędzie się w USA 28 marca. Cena detaliczna gry ma wynosić 24,95 USD.


Zobacz również