Premier o e-podpisie

Według zapewnień premiera Jerzego Buzka, jeszcze w tym roku polski rząd zatwierdzi projekt ustawy o podpisie elektronicznym.

Premier Jerzy Buzek podczas odbywającej się wczoraj w Hotelu Marriott konferencji "E-business: możliwości, praktyka, koszty" wygłosił odczyt pt. "Polityka rządu RP wobec możliwości rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce". Jak zapowiedział, jeszcze w tym roku rząd zatwierdzi projekt ustawy o podpisie elektronicznym. Następnie projekt zostanie przekazany do Sejmu. W tej chwili podpis elektroniczny nie ma w Polsce mocy prawnej, takiej jak podpis odręczny. Warto przypomnieć, że ustawy o podpisie elektronicznym weszły w życie już w Stanach Zjednoczonych i części krajów europejskich.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, premier zwrócił również uwagę na konieczność opracowania prawa ochrony danych osobowych w sieci oraz uproszczenie procedur celnych, dotyczących zamówień przez Internet. Jerzy Buzek wspomniał też o procesie komputeryzacji polskich szkół i stwierdził, że w tym roku wszystkie polskie gimnazja będą miały pracownie komputerowe.

Uczestnicy konferencji to kadra zarządzająca firm, wykorzystujących możliwości, jakie stwarza Internet. Konferencja została zorganizowana przez Institute for International Research.


Zobacz również