Premiera Assassin's Creed 2 jutro w USA. W Polsce 4 grudnia

Assassin's Creed 2 już jutro trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych - podała francuska agencja AFP. Informacje potwierdził w rozmowie z PC World przedstawiciel polskiego oddziału Ubisoftu. Polska premiera gry została zaplanowana na 04 grudnia 2009. Assassin's Creed II pojawi się w naszych sklepach w wersji na konsole PS3 i X360.

Assassin's Creed 2 trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już we wtorek, 17 listopada. Gra ukaże się w wersjach na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Niestety agencja AFP, która opublikowała wiadomość, nie podała szczegółów związanych z premierą.

O sprawę premiery Assassin's Creed 2 zapytaliśmy polski oddział Ubisoftu. Odpowiedział nam Grzegorz Szabla, specjalista ds. marketingu, który potwierdził, że Assassin's Creed 2 już jutro trafi do sprzedaży w USA.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że europejska premiera Assassin's Creed 2 w wersji na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 odbędzie się 20 listopada bieżącego roku. Assassin's Creed 2 w polskiej wersji językowej (tłumaczenie kinowe) zostanie wprowadzona do sprzedaży na naszym rynku dokładnie 04.12.2009. W dniu premiery, w sieci Empik, dostępna będzie specjalna, kolekcjonerska biała edycja gry na konsole PS3 oraz X360, w której fani znajdą figurkę głównego bohatera oraz specjalny bonus.

Assassin's Creed 2 na PC ukaże się prawdopodobnie dopiero na początku 2010 roku.

Premiera Assassin's Creed 2 jutro w USA. W Polsce 4 grudnia

Więcej o Assassin's Creed 2 w magazynie GameStar

Wszystko o Assassin's Creed 2 w magazynie GameStar

Akcja pierwszej części Assassin's Creed rozpoczyna się w 2012 roku, wraz z porwaniem przez współczesnych templariuszy Desmoda Milesa, barmana z Nowego Jorku. W specjalnym laboratorium, za pomocą futurystycznego urządzenia (Animusa) z genów mężczyzny odczytywane są wspomnienia dotyczące jego przodka - Altaira. Człowiek ten należy do tajnego bractwa asasynów i ma doprowadzić templariuszy do starożytnego artefaktu o wielkiej mocy. Artefaktu, który w dzisiejszych czasach znany jest głównie pod nazwą Świętego Graala.

W Assassin’s Creed 2 Desmond Miles ponownie staje się głównym bohaterem gry. Tym razem porywacze używają futurystycznej maszyny Animus, by odczytać wspomnienia przodków Milesa z XV i XVI wieku... W efekcie gracz wciela się w rolę Ezio Auditore di Firenze, nobilitowanego włoskiego szlachcica, który poprzysięga zemstę swoim wrogom po tym, jak zabijają oni jego ojca. Młody człowiek opiekuje się więc matką i siostrą, a w wolnych chwilach szuka sposobu, by odpłacić swoim oprawcom. Jego losy w niemal naturalny sposób splatają się więc z tajemniczym bractwem płatnych morderców. Warto zauważyć, że w Assassin's Creed 2 z organizacją zabójców związane będą takie sławy, jak Niccolo Machiavelli, Lorenzo Medycejski, Katarzyna Sforza czy Leonardo da Vinci.

Kompletną zapowiedź Assassin's Creed 2 przeczytacie kupując papierowe wydanie magazynu o grach GameStar, który można znaleźć w kioskach. Więcej informacji: GameStar - wracamy do gry!

Aktualizacja: 16 listopada 2009 17:23

Zaktualizowaliśmy materiał o polską datę premiery.