Premiera Assassin's Creed Valhalla przesunięta!

Wyznaczona na 17 listopada premiera Assassin's Creed Valhalla jest już nieaktualna. Jak ujawnił właśnie Ubisoft, w erę Wikingów przeniesiemy się... nieco wcześniej.

Rok 2020 nie należy do najlepszych jeśli chodzi o deweloping gier. Z powodu pandemii koronawirusa i konieczności pracy zdalnej, liczne zespoły były zmuszone do przesunięcia premier swoich gier. Teraz również najnowsza odsłona przygód o Asasynach zmieniła datę debiutu, choć w tym wypadku możemy mówić o sporej niespodziance.

Chyba pierwszy raz od dawna zdarzyło się, że producent przyśpiesza premierę swojej gry. Tak jest! Jak poinformował właśnie Ubisoft, Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje wcześniej niż planowano, a dokładnie - 10 listopada. Skąd ta decyzja? Odpowiedź jest bardzo prosta. Francuski producent chce, aby Valhalla zadebiutowała równolegle z nowymi konsolami Microsoftu - Xbox Series S oraz Xbox Series X, które jak wiemy zadebiutują właśnie 10 listopada.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że wbrew wcześniejszymi zapowiedziom, Assassin's Creed Valhalla w wersji na Xbox Series X pozwoli na płynną zabawę w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K.

Należy też pamiętać, że w dniu premiery gry bez obaw możecie kupić wersję na Xbox One, a w późniejszym terminie, bez żadnych dodatkowych opłat, przejść na nową konsolę zachowując wszystkie postępy.

Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje również na PlayStation 4, PC, Google Stadia i PS5.

Zobacz również: Xbox Series S - poznaliśmy specyfikację, datę premiery i cenę w Polsce