Premiera Crysis 16 listopada

Firmy Electronic Arts oraz Crytek wydały wspólne oświadczenie prasowe, w którym podały szczegóły dotyczące oficjalnej premiery gry Crysis. Na oficjalną datę wydania długo oczekiwanego FPSa wyznaczono 16 listopada 2007.

Fabuła Crysis, jakkolwiek brzmi ciekawie, to raczej nie będzie należeć do najbardziej skomplikowanych. Graczom oddana zostanie możliwość wcielenia się w postać członka amerykańskiej jednostki sił specjalnych "Delta Force", Jacka Dunne'a.

Zadaniem drużyny ma być zbadanie asteroidy, która uderzyła w obszar Korei Północnej. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że asteroidą jest w rzeczywistości statek kosmiczny. W tym momencie zaczyna się prawdziwa zabawa...

Od strony technicznej nowe dzieło studia Crytek ma być podobne do Far Cry. Swoboda działania oraz dowolność w wykonywaniu kolejnych zadań mają być głównymi cechami rozgrywki.

Oprócz tego, twórcy przygotowali nam jeszcze wiele innych niespodzianek. Są to np. możliwość modyfikowania broni oraz ogromna ilość dostępnych pancerzy.

Wiadomo, że europejska oraz amerykańska premiera Crysis planowana jest na 16 listopada. Wydawcy zapowiedzieli też, że nowy tytuł będzie obsługiwany zarówno przez karty z DirectX10 jak i te z DirectX9.

Twórcy, przy okazji ogłoszenia daty premiery, podziękowali fanom za cierpliwość. Zapewnili, że Crysis będzie dziełem, na które warto było czekać tak długo.

Czy aby na pewno? Na to pytanie odpowiedzą już sami fani...