Premiera Daikatany

Po wielu miesiącach oczekiwań na rynku pojawił się nowa gra FPP autorstwa Johna Romero.

Analizując pojawiające się na rynku PC nowe gry komputerowe można dojść do prostego wniosku, że producenci coraz częściej wydają tytuły z gatunku FPP. Ta teza doskonale sprawdza się także w przypadku firmy młodej firmy ION Storm, której sztandarowym produktem jest Daikatana. Przygotowanie produktu trwało bardzo długo, a jej rynkową premierę wielokrotnie przekładano. Dziś możemy oficjalnie poinformować, że dzieło Johna Romero i spółki trafiło już na półki amerykańskich sklepów, a niebawem dostępne będzie także w Europie.

Omawiany tytuł jest grą akcji rozgrywaną w środowisku trójwymiarowym, w którym gracz obserwuje wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Przystępując do rozgrywki wcielamy się w postać Hiro Miyomoto, który podróżując w czasie (odwiedzi m.in. starożytną Grecję, średniowieczną Norwegię oraz futurystyczne San Francisco) musi wykonać niezwykle trudne zadanie zlecone mu przez szefów ogromnej korporacji. Podczas realizacji misji nasz bohater przemierzy 24 rozbudowane poziomy, a na swej drodze spotka wielu groźnych przeciwników. Daikatana charakteryzuje się dopracowaną w najmniejszych szczegółach oprawą graficzną oraz nastrojowymi efektami dźwiękowymi i przyjemną dla ucha muzyką. Dla miłośników gry wieloosobowej przewidziano opcję multiplayer umożliwiającą rozgrywkę za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu w trzech różnych trybach: Deathmatch, Cooperative i Capture the Flag.

Zainteresowanych tym tytułem informujemy, że jego dystrybucję na terenie naszego kraju powierzono firmie Mirage Media (która połączyła się niedawno z IPS Computer Group).


Zobacz również