Premiera FreeBSD 6.1-RELEASE

Pojawiła się edycja 6.1-RELEASE systemu FreeBSD. To pierwsza wersja, którą przed udostępnieniem użytkownikom katowano testami sprawdzającymi podatność OS-u na awarię podczas dużych obciążeń.

FreeBSD 6.1-RELEASE należy do linii 6.x, którą od dawna użytkownicy chwalą jako szybszą i bardziej dopracowaną niż 5.x. Jak mówią deweloperzy z zespołu rozwijającego FreeBSD, w 6.x położono szczególnie duży nacisk na poprawną współpracę z urządzeniami bezprzewodowymi oraz na bardzo aktywny rozwój linii 64-bitowej.

W 6.0-RELEASE postęp był jeszcze stosunkowo niewielki w porównaniu do 5.4-RELEASE - poprawiono przede wszystkim stabilność pracy urządzeń Wi-Fi wykorzystujących sterowniki przeznaczone dla systemu Windows.

6.1-RELEASE

W 6.1-REL twórcy obiecują automatyczną konfigurację sprzętu Bluetooth, Wi-Fi w trybie punktu dostępowego, większą liczbę driverów dla urządzeń RAID SATA (które sprawiały wyjątkowo dużo problemów na platformie 64-bitowej) i poprawną obsługę chipsetów płyt głównych VIA w trybie wieloprocesorowym.

Skorygowano większość błędów wykrytych w poprzedniej wersji, deweloperzy ręczą też za wyższą stabilność - przed udostępnieniem systemu internautom przeszedł on testy obciążeniowe.

Dodatkowe informacje (platforma i386): FreeBSD/i386 6.1-RELEASE Release Notes (w języku angielskim)