Premiera GTA IV w kwietniu. Opóźnieniu winne PS3

Fani serii Grand Theft Auto szykujcie się na zakupy! Rockstar wreszcie ogłosił oficjalną premierę wielce oczekiwanej czwartej części gry. Jej zeszłoroczne przesunięcie ogłoszone przez firmę było wielkim zawodem dla milionów fanów, którzy czekają na ten tytuł. Część z nich jako przyczynę opóźnienia wskazała PlayStation 3. Teraz okazuje się, że wcale nie bezpodstawnie.

Nie jest tajemnicą, że produkcja gier na PlayStation 3 jest droga i trochę kłopotliwa. Wspominało o tym już wiele firm produkujących swoje tytuły. Teraz przyznał to również przedstawiciel firmy Rockstar.

Premiera GTA IV w kwietniu. Opóźnieniu winne PS3

Jeronimo Barrera, człowiek czuwający nad produkcją Grand Theft Auto IV, przyznaje, że to właśnie PS3 była czynnikiem, który spowalniał prace nad grą. Programiści mieli ponoć pewne problemy natury technicznej. Przedstawiciel producenta nie chciał jednak zdradzić jakiego rodzaju były to problemy.

Zobacz również:

  • Najzabawniejsze Easter Eggs w grach
  • GTA Trilogy The Definitive Edition będzie jak GTA 5? Poznaliśmy nowe informacje na temat wydania

Teraz jednak wszystko zostało naprawione i wersja na konsolę Sony nie będzie zawierać żadnych niedoróbek. Wygląda ona tak samo dobrze jak ta na Xboxa 360. Szkoda, że jeszcze dokładnie nie wiadomo jak.

Sytuacja ma ulec zmianie już w najbliższym czasie. Po wielu miesiącach oczekiwań, Rockstar oficjalnie ogłosił światową datę premiery Grand Theft Auto IV. Została ona wyznaczona dokładnie na 29 kwietnia bieżącego roku. Gra ma w tym samym momencie ukazać się obydwie platformy, na które była tworzona, Xboxa 360 i PlayStation 3.

Premiera GTA IV w kwietniu. Opóźnieniu winne PS3

Szef Rockstar nie kryje swojego entuzjazmu związanego z premierą czwartej części GTA. W jednej z wypowiedzi stwierdził nawet, że będzie to najlepsza gra 2008 roku. Czy to prawda? Z oceną trzeba poczekać przynajmniej do końca kwietnia...